Infospravy.sk Infospravy.sk

Strana 4/136 pre kategóriu Krátke správy

Polícia a hasiči prehľadávajú Technopol

Policajti a hasiči v súčasnosti prehľadávajú budovu Technopolu v bratislavskej Petržalke. Pre TASR to potvrdil bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.   Polícia mala podľa jeho slov dostať oznámenie o nebezpečnej látke, bližšie informácie zatiaľ nemá.

TENIS-RG: KUŽMOVÁ POSTÚPILA DO 2. KOLA DVOJHRY

Slovenská tenistka Viktória Kužmová sa rovnako ako vlani prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V úvodnom kole si na parížskej antuke poradila s domácou Francúzkou Alize Cornetovou 6:4, 6:3. Jej ďalšou súperkou bude víťazka duelu medzi štvrtou nasadenou Holanďankou Kiki Bertensovou a Cornetovej krajankou Pauline Parmentierovou.

Kiska odvolal 12 sudcov

Kiska na návrh Súdnej rady SR odvolal dvanástich sudcov, ktorí dosiahli vek 65 rokov. Funkcia sudcu zanikla Monike Blahutiakovej, Igorovi Burgerovi, Valérii Píšovej, Anne Savkovej a Kristíne Valkovej, Milanovi Deákovi, Eve Kősegiovej, Jurajovi Mihálovi, Anne Móroczovej, Daniele Šramelovej, Miroslavovi Čížovi a Milade Dzuroškovej.

V BRATISLAVSKEJ PETRŽALKE SA VZDALO FUNKCIE 21 Z 24 RIADITELIEK ŠKÔLOK

Riaditeľky tak reagujú na vedenie mestskej časti Petržalka, ktoré podľa nich zasahuje do ich odbornosti a spochybňuje ich postupy. Taktiež malo na nich vyvíjať nátlak na protiprávne konanie. Riaditeľky to oznámili na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Zomrel spisovateľ Dušan Mitana

Vo veku 72 rokov zomrel nadránom slovenský spisovateľ, scenárista a dramatik Dušan Mitana. TASR to potvrdila manželka zosnulého.   

Spisovateľ, scenárista, básnik a publicista Dušan Mitana patril medzi prvých autorov experimentátorskej a postmodernistickej prózy v slovenskej literatúre.      

Poviedky, novely a romány popredného slovenského prozaika charakterizuje kontrastné až absurdné spojenie všedného príbehu či zážitku s prvkami napätia, hyperboly, tajomstva a snov.      

Jeho debutové dielo Psie dni (1970) je dodnes považované za jednu z najlepších zbierok poviedok v slovenskej literatúre.