Infospravy.sk Infospravy.sk

Strana 4/132 pre kategóriu Krátke správy

Autobus zo Slovenska mal nehodu v Budapešti

Dvaja ľudia utrpeli v piatok nadránom ľahšie zranenia pri nehode autobusu so slovenským evidenčným číslom v Budapešti, informovala maďarská agentúra MTI. Turistický autobus s nápisom SAD Dunajská Streda pravou prednou stranou narazil do železného stĺpa osvetlenia na Thököly ul. Poškodený stĺp sa takmer zvalil na vozidlo.

SÚD ROZHODOL O PREPUSTENÍ VAREHU NA SLOBODU

Senát prešovského okresného súdu v utorok v sabinovskej väznici rozhodol o podmienečnom prepustení Mikuláša Varehu. Uložil mu skúšobnú dobu v trvaní šiestich rokov a povinnosť nosenia monitorovacieho náramku. Zároveň mu zakázal opustiť územie Slovenskej republiky. Uznesenie nie je právoplatné, keďže prokurátor podal sťažnosť. O prípade bude rozhodovať krajský súd.

PARÍŽSKA KATEDRÁLA NOTRE-DAME JE V PLAMEŇOCH

V parížskej Katedrále Notre-Dame vypukol v pondelok popoludní požiar, ktorý môže súvisieť s prebiehajúcimi renovačnými prácami. S odvolaním sa na miestny hasičský zbor o tom informovala tlačová agentúra AFP.

V B.BYSTRICI HORÍ OPUSTENÁ BUDOVA, ZASAHUJÚ DESIATKY HASIČOV

Rozsiahly požiar vo výťahovej šachte štvorpodlažnej opustenej budovy v Banskej Bystrici a tiež pásového dopravníka a násypníka, v ktorom sú zvyšky štiepky, hasí momentálne niekoľko desiatok hasičov z Banskej Bystrice a okolia.