Infospravy.sk Infospravy.sk

Strana 3/116 pre kategóriu Krátke správy

ŠVAGERKO JE VINNÝ Z TRESTNÉHO ČINU JAZDY POD VPLYVOM ALKOHOLU

Primátor mesta Poprad Jozef Švagerko je vinný z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Rozhodol o tom sudca Okresného súdu v Poprade a uložil mu peňažný trest vo výške 2500 eur a zákaz činnosti viesť motorové vozidlo po dobu 30 mesiacov.

Danko vypovedá na polícii v súvislosti s trestným oznámením kotlebovcov

"Idem sa vyjadriť, ako som myslel výrok, že sa začala vojna, pán Kotleba. Myslel som to tak, že je najvyšší čas vysporiadať sa s fenoménom tých ťažkých tém druhej svetovej vojny. Takže idem vyšetrovateľovi podať vysvetlenie, že som určite nechcel ako ústavný činiteľ zneužiť svoju kompetenciu, ale že som chcel politicky vyjadriť názor, že s týmito ľuďmi treba politicky bojovať," vysvetlil Danko. ĽSNS trestným oznámením reagovala na Dankove vyhlásenia, že predstaviteľom ĽSNS vyhlasuje vojnu a návrhom zákona chce docieliť rozpustenie strany.

Cez Slovensko sa bude presúvať vojenská technika

Cez územie Slovenska sa bude počas nasledujúceho týždňa (12. - 18. 11) presúvať zahraničná vojenská technika. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Danka Capáková. "Celkovo by malo ísť o 24 cestných presunov zahraničných vojsk, pričom pôjde predovšetkým o presun amerických a poľských vojakov," uviedla. Ministerstvo upozorňuje tiež na presuny nadrozmerného nákladu slovenskej armády na trase Martin – Sučany a Nitra – Banská Bystrica – Brezno - Nemecká.