Infospravy.sk Infospravy.sk

Strana 2/129 pre kategóriu Krátke správy

Schmiedlová úspešne vykročila za obhajobou titulu v Bogote

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová úspešne vykročila za obhajobou vlaňajšieho titulu na antukovom turnaji WTA v kolumbijskej Bogote. V úvodnom kole si ako nasadená štvorka poradila s Belgičankou Ysaline Bonaventureovou 6:2, 6:4. V druhom sete otočila z 2:4.

ŠÚKL stiahol liek na zníženie tvorby žalúdočnej kyseliny

ŠÚKL stiahol z trhu liek Omeprazol Mylan. Ten sa používa na zníženie množstva kyseliny, ktorú tvorí žalúdok. Ústav o tom informuje na svojom webe. "Dôvodom stiahnutia predmetnej šarže lieku z trhu je nedostatok v kvalite, zistený pri testoch stability. Omeprazol Mylan patrí do skupiny liekov nazývaných inhibítory protónovej pumpy. Konkrétne ide o Omeprazol Mylan 20 mg, cps end 30x20 mg (blis.Al/PA/PVC), č. šarže: ZC17030BA, kód ŠÚKL: 06658," uvádza ŠÚKL. Návrh na stiahnutie má podľa štátneho ústavu preventívny charakter. Nedostatok v kvalite neohrozuje zdravie pacienta.

SMER EŠTE NEUZAVREL OTÁZKU NOVÉHO MINISTRA FINANCIÍ

Smer-SD ešte nepovedal meno nového ministra financií, ktorý nahradí Petra Kažimíra odchádzajúceho na čelo Národnej banky Slovenska. Predsedníctvo strany to musí ešte doriešiť do konca budúceho týždňa. Bude hovoriť o tom, či strana postaví nového ministra, alebo dá na ministerstvo niekoho z parlamentu. Rezort môže viesť aj premiér. Hovoril o tom predseda Smeru-SD Robert Fico na tlačovej konferencii v parlamente.

SHMÚ varuje pred vetrom na západnom Slovensku

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal v tejto súvislosti výstrahu prvého stupňa. Meteorológovia na to upozorňujú na svojom webe. Výstraha platí od 7. h pre Bratislavský, Trenčiansky, Nitriansky a Trnavský kraj. "Ojedinele sa očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť 65 až 70 kilometrov za hodinu. Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity," uvádza SHMÚ. Výstraha trvá do 21. h.

Schmiedlová prehrala v 1. kole turnaja WTA

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela v 1. kole dvojhry na turnaji WTA v americkom Charlestone. Na zelenej antuke prehrala s Luxemburčankou Mandy Minellovou 6:3, 5:7, 0:6. Za stavu 5:4 v druhom sete išla podávať na víťazstvo v zápase, šancu však nevyužila a v ďalšom priebehu duelu už nezískala ani jediný gem.