Infospravy.sk Infospravy.sk

Strana 2/135 pre kategóriu Krátke správy

Z balkóna hotelovej izby v Jasnej vypadol srbský mladík

Podľa informácií z oficiálnej webovej stránky horských záchranárov bol muž pri vedomí, sťažoval sa na celkové bolesti. Na miesto okrem horských záchranárov oblastného strediska Nízke Tatry vyslali aj posádku rýchlej lekárskej pomoci (RLP) z Liptovského Mikuláša a policajnú hliadku.   

„Muža s podozrením na poranenie dolnej končatiny a rebier napokon po ošetrení transportovala posádka RLP do nemocnice na ďalšie vyšetrenia,“ uvádzajú horskí záchranári.

Kužmová nestačila na ruskú súperku v 1. kole turnaja WTA v ’s-Hertogenboschi

Slovenská tenistka Viktória Kužmová nasadená ako siedma prehrala v pondelňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na turnaji WTA v holandskom ’s-Hertogenboschi s Ruskou Margaritou Gasparjanovou za 145 minút 6:2, 6:7 (5), 4:6.

RG: VO FINÁLE ŽENSKEJ DVOJHRY VONDROUŠOVÁ S BARTYOVOU

eská tenistka Markéta Vondroušová a Austrálčanka Ashleigh Bartyová sa v sobotu stretnú vo finále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Vondroušová zdolala v semifinále na parížskej antuke Britku Johannu Kontovú 7:5, 7:6 (2). Bartyová si ako nasadená osmička poradila so 17-ročnou Američankou Amandou Anisimovovou 6:7 (4), 6:3, 6:3.

Policajti prehľadávajú pre bombovú hrozbu viaceré súdy

Súdy v Bratislave aj Košiciach prehľadávajú pre nahlásenú bombovú hrozbu. Potvrdili to krajské policajné hovorkyne Lucia Mihalíková a Lenka Ivanová. Podľa informácií TASR sa hrozba týka aj ďalších súdov na Slovensku. Polícia vykonáva prehliadky vo všetkých bratislavských súdoch, keďže nebolo špecifikované, ktorého súdu sa má bombová hrozba týkať, priblížila Mihalíková. Okrem iného tak evakuovali aj budovu Najvyššieho súdu SR, v ktorej sídli aj Ministerstvo spravodlivosti SR.

MO SR VYHLÁSILO TENDER NA NÁKUP TAKTICKÝCH VOZIDIEL

Ministerstvo obrany SR vyhlásilo tender na nákup viacúčelových taktických vozidiel 4x4 pre Ozbrojené sily Slovenskej republiky. Pôjde o nákup 424 vozidiel za maximálnu sumu 321 miliónov eur bez DPH. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková.

Slovenské volejbalistky po výbornom výkone zdolali Švédky

Slovenské volejbalové reprezentantky zvládli úvodné domáce vystúpenie v Zlatej európskej lige, v sobotu si v Nitre poradili so Švédkami jednoznačne 3:0. Zverenky Marca Fenoglia sa priebežne vyšvihli na 2. pozíciu v A-skupine, na konte majú 5 bodov. O týždeň v sobotu 8. júna nastúpia proti Švédkam v rámci 4. kola v meste Umeaa.

Kužmová prehrala v 3. kole dvojhry s Kontovou

Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Nasadenej dvadsaťšestke Britke Johanne Kontovej podľahla hladko 2:6, 1:6. Napriek prehre dosiahla na parížskej antuke doposiaľ najlepší výsledok na podujatí veľkej štvorky.

VšZP PRIZNÁVA ZA PRVÉ ŠTYRI MESIACE 2019 STRATU 19 MILIÓNOV EUR

Predstavitelia štátnej poisťovne to uviedli na stredajšej tlačovej konferencii v Bratislave. Strata podľa nich súvisí s rizikami, na ktoré upozorňovali už v roku 2018, vo výnosovej oblasti a s vývojom ekonomiky i rastúcimi nákladmi vo všetkých segmentoch zdravotnej starostlivosti. Predstavitelia VšZP zároveň uistili, že schopnosť poisťovne uhrádzať záväzky je zachovaná.

Kližan postúpil do druhého kola, dokonal skvelý obrat

Slovenský tenista Martin Kližan uspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Kazašského súpera Michaila Kukuškina zdolal po päťsetovej bitke, keď otočil z 0:2 na sety a zvíťazil 3:6, 5:7, 6:4, 6:2 a 6:3.