Infospravy.sk Infospravy.sk

Strana 143/146 pre kategóriu Krátke správy

Letecké nešťastie na východe Ruska prežilo iba malé dievčatko

Podľa vyšetrovateľov lietadlo spoločnosti Chabarovskije avialinii letel z mesta Chabarovsk do obce Neľkan, kde sa pri pokuse o pristátie zrútilo ešte mimo pristávacej dráhy. Informácie o počte cestujúcich sa stále spresňujú. Miestne oddelenie ministerstva pre mimoriadne situácie informovalo o ôsmich obetiach, zatiaľ čo iné zdroje uvádzajú šesť či päť mŕtvych.


“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”


Niemi sa druhýkrát v sezóne ocitol na waiver listine

Tentokrát ho na ňu zapísal klub NHL Florida Panthers, ktorý sa chce skúseného severana zbaviť už po dvoch štartoch. Niemi začal ročník tromi neúspešnými zápasmi v drese Pittsburghu, po ktorých ho Penguins 23. októbra zaradili na waiver listinu. Z nej si ho stiahli Panthers, ktorí mu dali šancu iba v dvoch stretnutiach. V nich dokopy inkasoval päť gólov z 39 striel. Po návrate Roberta Luonga zo základného kádra "panterov" vypadol. Tridsaťštyriročný Niemi v aktuálnej sezóne ešte ani raz nevyhral, má úspešnosť zákrokov 82,2 percenta a priemer 6,74 inkasovaného gólu na zápas. V minulosti chytal aj za Chicago, s ktorým v roku 2010 získal Stanleyho pohár. Neskôr pôsobil v San Jose a Dallase, Stars ho po nepresvedčivých výkonoch po minulej sezóne vykúpili zo zmluvy.“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

OBROVSKÁ RADOSŤ RONALDA: Štvrtýkrát otcom

"Práve sa nám narodila Alana Martina! Geo aj Alana sú v poriadku. Všetci sme veľmi šťastní."