Infospravy.sk Infospravy.sk

Strana 139/144 pre kategóriu Krátke správy

V Ankare zakázali všetky podujatia komunity LGBTI

Turecké úrady zakázali v hlavnom meste Ankara všetky podujatia skupín bojujúcich za práva lesbičiek, gejov, bisexuálov, transrodové a intersexuálne osoby. Zákaz vstúpil do platnosti v sobotu "na dobu neurčitú" a týka sa premietania filmov, divadelných predstavení, panelov či výstav. Kancelária guvernéra Ankary v nedeľu oznámila, že dôvodom tohto kroku je ochrana "verejnej bezpečnosti". Tieto podujatia totiž údajne môžu spôsobiť napätie medzi rôznymi skupinami a ohroziť "zdravie a morálku", ako aj práva a slobody ostatných občanov. Hoci homosexualita nie je v Turecku zakázaná, podľa aktivistov čelí komunita LGBTI v krajine pokračujúcej diskriminácii.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.”

Francúzsky policajt zabil troch ľudí a následne seba

Francúzsky policajt zastrelil na ulici v meste Sarcelles v blízkosti Paríža troch ľudí a následne obrátil služobnú zbraň proti sebe. Tragédia sa odohrala v sobotu večer, pričom zranenia utrpela policajtova priateľka, jej matka a sestra. Obeťami sú priateľkin otec a pravdepodobne dvaja náhodní okoloidúci. Podľa starostu Sarcelles 31-ročnému policajtovi priateľka nedávno oznámila, že sa s ním chce rozísť.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov SITA je bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA porušením autorského zákona.”

V Maroku najmenej pätnásť mŕtvych v tlačenici pri výdaji potravín

Najmenej 15 osôb prišlo o život a päť sa zranilo v tlačenici vzniknutej pri výdaji potravín v dedine v južnej časti Maroka. Informovala o tom agentúra AP citujúc marockú štátnu televíziu. Britská stanica BBC uviedla, že incident sa stal v nedeľu v dedine približne 150 kilometrov juhozápadne od mesta Casablanca v provincii Essaouira. Kto presne potraviny distribuoval nebolo bezprostredne známe, pravdepodobne išlo o súkromnú charitatívnu organizáciu. V tlačenici sa podľa informácií BBC mohlo zraniť až 40 osôb.
“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”