Infospravy.sk Infospravy.sk

Krátke správy

GAJDOŠ PREDLOŽÍ DO MPK MATERIÁL O BOJOVÝCH OBRNENÝCH VOZIDLÁCH 8X8

Minister obrany Peter Gajdoš (SNS) predloží do medzirezortného pripomienkového konania (MPK) materiál, ktorý sa týka bojových obrnených vozidiel 8x8. Následne ho predloží Bezpečnostnej rade a vláde. Povedal to v piatok na tlačovej konferencii Gajdoš.

HALEPOVÁ SA PRE ZRANENIE NEPREDSTAVÍ NA TURNAJI MAJSTERIEK

Ženská tenisová jednotka Simona Halepová sa pre zranenie spodnej časti chrbta nepredstaví na koncoročných MS WTA Tour v Singapure (21. - 28. októbra). Namiesto 27-ročnej Rumunky bude na Turnaji majsteriek hrať o rok mladšia Holanďanka Kiki Bertensová.

NAKA zasahovala proti tzv. bytovej mafii v Nitre

Národná jednotka finančnej polície NAKA v utorok (16.10.) zadržala v Nitre a okolí sedem osôb podozrivých zo závažnej trestnej ekonomickej činnosti. Konanie týchto osôb vykazovalo znaky tzv. bytovej mafie. O zásahu informovala Polícia SR na sociálnej sieti. Viac informácií podľa jej slov poskytne, keď to situácia dovolí.

Del Potro si zlomil jabĺčko

Juan Martin del Potro utrpel zlomeninu jabĺčka na turnaji v Šanghaji a čaká ho dlhá pauza. Del Potro sa zranil pri páde počas súboja tretieho kola s Chorvátom Bornom Čoričom a duel skrečoval. "Je to veľmi ťažký moment, som veľmi smutný. Nečakal som, že sa to môže stať," povedal del Potro.