Infospravy.sk Infospravy.sk

Krátke správy

"Abstinent" Braňo Mojsej

Na D2 sa zrazila rumunská dodávka s kamiónom, päť ľudí je zranených

Na diaľnici D2 v 11. kilometri pri Sekuliach sa po 6. hodine zrazilo dodávkové vozidlo s rumunskou poznávacou značkou s kamiónom. Podľa aktuálnych zistení si nehoda vyžiadala päť zranených. Spolu bolo deväť účastníkov nehody, v dodávke sa viezlo osem ľudí. Diaľnicu polícia uzatvorila v oboch smeroch, na mieste zasahovali zložky Integrovaného záchranného systému. Podľa Martina Krajčoviča, vedúceho oddelenia operačného riadenia Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) SR, v Trnave zranených odviezli do nemocníc sanitky a vrtuľník. Hasiči poskytli zraneným predlekársku pomoc, nasadení boli príslušníci okresného riaditeľstva HaZZ Malacky a hasiči z Kútov.

IMRECZE SKONČÍ VO FINANČNEJ SPRÁVE BUDÚCI TÝŽDEŇ

František Imrecze sa vzdá svojej funkcie prezidenta finančnej správy listom, ktorý doručí ministrovi financií Petrovi Kažimírovi (Smer-SD) vo štvrtok popoludní. Vo svojej funkcii skončí budúci týždeň. Kažimír následne dočasne poverí vedením finančnej správy niekoho z vnútra inštitúcie.

Žiadosť o ruku na odovzdávaní filmových cien EMMY

BÝVALÝ ČLEN PUSSY RIOT BOL PRAVDEPODOBNE OTRÁVENÝ

Bývalý člen ruskej skupiny Pussy Riot Piotr Verzilov bol s najväčšou pravdepodobnosťou otrávený. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie berlínskej nemocnice Charité, kde je Verzilov hospitalizovaný.

Muž zaútočil v Bruseli nožom na policajtov

Príslušníci belgickej polície postrelili muža, ktorý na nich v severnej časti metropoly Brusel zaútočil nožom. Hovorkyňa bruselskej polície Ilse Van De Keereová uviedla, že "muž s nožom v ruke napadol jedného z jej kolegov", pričom druhý člen hliadky na útočníka dvakrát vystrelil a spôsobil mu "vážne zranenie". Bruselská polícia na Twitteri uviedla, že útočník utrpel strelné zranenie dolnej končatiny a hrudníka. Policajt sa pri útoku zranil ľahko. Od roku 2015 je park, kde k incidentu došlo, vyhľadávaným miestom stretnutí migrantov, dodala na Twitteri bruselská polícia.