Infospravy.sk Infospravy.sk

Krátke správy

LUBYOVÁ NEVIDÍ DÔVOD, ABY SA SAV NESTIHLA TRANSFORMOVAŤ

Ministerka školstva Martina Lubyová (nominantka SNS) nevidí dôvod na to, aby sa nestihla transformácia organizácií Slovenskej akadémie vied (SAV) na verejné výskumné inštitúcie (VVI). S transformáciou má pomôcť aj dlhoročný pracovník SAV Andrej Rusnák, ktorý začína spolupracovať s ministerstvom školstva a má koordinovať pracovné skupiny a kontakty so SAV. Informovala o tom Lubyová na tlačovej konferencii po rokovaní vlády SR.

"Abstinent" Braňo Mojsej

Na D2 sa zrazila rumunská dodávka s kamiónom, päť ľudí je zranených

Na diaľnici D2 v 11. kilometri pri Sekuliach sa po 6. hodine zrazilo dodávkové vozidlo s rumunskou poznávacou značkou s kamiónom. Podľa aktuálnych zistení si nehoda vyžiadala päť zranených. Spolu bolo deväť účastníkov nehody, v dodávke sa viezlo osem ľudí. Diaľnicu polícia uzatvorila v oboch smeroch, na mieste zasahovali zložky Integrovaného záchranného systému. Podľa Martina Krajčoviča, vedúceho oddelenia operačného riadenia Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) SR, v Trnave zranených odviezli do nemocníc sanitky a vrtuľník. Hasiči poskytli zraneným predlekársku pomoc, nasadení boli príslušníci okresného riaditeľstva HaZZ Malacky a hasiči z Kútov.

IMRECZE SKONČÍ VO FINANČNEJ SPRÁVE BUDÚCI TÝŽDEŇ

František Imrecze sa vzdá svojej funkcie prezidenta finančnej správy listom, ktorý doručí ministrovi financií Petrovi Kažimírovi (Smer-SD) vo štvrtok popoludní. Vo svojej funkcii skončí budúci týždeň. Kažimír následne dočasne poverí vedením finančnej správy niekoho z vnútra inštitúcie.

Žiadosť o ruku na odovzdávaní filmových cien EMMY

BÝVALÝ ČLEN PUSSY RIOT BOL PRAVDEPODOBNE OTRÁVENÝ

Bývalý člen ruskej skupiny Pussy Riot Piotr Verzilov bol s najväčšou pravdepodobnosťou otrávený. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie berlínskej nemocnice Charité, kde je Verzilov hospitalizovaný.

Muž zaútočil v Bruseli nožom na policajtov

Príslušníci belgickej polície postrelili muža, ktorý na nich v severnej časti metropoly Brusel zaútočil nožom. Hovorkyňa bruselskej polície Ilse Van De Keereová uviedla, že "muž s nožom v ruke napadol jedného z jej kolegov", pričom druhý člen hliadky na útočníka dvakrát vystrelil a spôsobil mu "vážne zranenie". Bruselská polícia na Twitteri uviedla, že útočník utrpel strelné zranenie dolnej končatiny a hrudníka. Policajt sa pri útoku zranil ľahko. Od roku 2015 je park, kde k incidentu došlo, vyhľadávaným miestom stretnutí migrantov, dodala na Twitteri bruselská polícia.