Infospravy.sk Infospravy.sk

Krátke správy

Na veľkej časti územia SR sa môže v noci vyskytnúť prízemný mráz

Na väčšine územia sa môže v noci vyskytnúť prízemný mráz, ktorý predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre teplomilné rastliny. Na svojej stránke o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ). Meteorológovia v tejto súvislosti vydali výstrahu prvého stupňa. Tá platí od pondelka (22. 4.) 1.00 h do 7.00 h pre celé územie Slovenska s výnimkou okresov Košice, Košice-okolie, Trebišov, Michalovce a Sobrance.

Horskí záchranári pomáhali turistovi, ktorého uhryzol had

Záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) z Malej Fatry pomáhali v nedeľu 45-ročnému českému turistovi, ktorého na turistickom chodníku do Jánošíkových dier v Terchovej uhryzol had do prsta na ruke. HZS o tom informuje na svojej internetovej stránke. "Záchranári mužovi ošetrili ranu a transportovali ho terénnym vozidlom HZS do nemocnice v Žiline na ďalšie ošetrenie," doplnila HZS.

Zelenskyj je podľa exit pollu novým prezidentom Ukrajiny

Komik Volodymyr Zelenskyj sa pravdepodobne stal novým prezidentom Ukrajiny. Podľa exit pollu, ktorý zverejnili v jeho štábe po zatvorení volebných miestností v nedeľu večer, získal vo voľbách viac než 73 percent hlasov.

Autobus zo Slovenska mal nehodu v Budapešti

Dvaja ľudia utrpeli v piatok nadránom ľahšie zranenia pri nehode autobusu so slovenským evidenčným číslom v Budapešti, informovala maďarská agentúra MTI. Turistický autobus s nápisom SAD Dunajská Streda pravou prednou stranou narazil do železného stĺpa osvetlenia na Thököly ul. Poškodený stĺp sa takmer zvalil na vozidlo.