Infospravy.sk Infospravy.sk

Krátke správy

DVAJA OBVINENÍ Z VRAŽDY EXPRIMÁTORA HURBANOVA ZOSTÁVAJÚ ZA MREŽAMI

Rozhodol o tom v utorok Najvyšší súd (NS) SR. Senát NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí sťažnosti obvinených Romana O. a Vladimíra M. zamietol ako nedôvodné, uviedla pre TASR hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

SR BUDE MAŤ V IZRAELI INOVAČNÉHO DIPLOMATA

Izrael bude jednou z prvých krajín, kde Slovensko obsadí post tzv. inovačného diplomata. Izrael tak bude štvrtou krajinou po USA, Číne a Fínsku, kde bude mať Slovensko takéhoto zástupcu. Informoval o tom v pondelok slovenský premiér Peter Pellegrini počas letu na pracovnú cestu do Izraela.

Organizátori zrušili piatkovú kvalifikáciu slalomu žien

Informovala o tom oficiálna webstránka súťaže. V hlavnej súťaži bude štartovať Slovenka Petra Vlhová, ktorá patrí k hlavným favoritkám na zlato.

AK OPOZÍCIA NAVRHNE ODVOLAŤ M.LUBYOVÚ, SCHÔDZA MÁ BYŤ V PONDELOK

Ak opozícia podá návrh na odvolanie ministerky školstva Martiny Lubyovej (nom. SNS), Národná rada sa v tejto veci zíde zrejme v pondelok o 13.00 h. Oznámil to predseda parlamentu Andrej Danko (SNS). Opozícia avizovala podanie návrhu na piatok. Lubyovú chce odvolávať pre problémy s rozdeľovaním stimulov na vedu. Lubyová kritiku odmieta.

Exprezidentovi R. Schusterovi v noci operovali srdce

Operačný tím chirurgov z kliniky pod vedením jej prednostu vykonal aortokoronárne bajpasy v mimotelovom obehu. "Stav pacienta je stabilizovaný, zdravotný stav je uspokojivý," dodal Sabol, generálny riaditeľ Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb, a.s. (VÚSCH)

Opakovaná voľba kandidátov na sudcov ÚS sa presúva na podvečer

Poslanci parlamentu budú o kandidátoch na ústavných sudcov hlasovať až vo štvrtok o 17. hodine. Rozhodli o tom poslanci hlasovaním. Návrh podal koaličný poslanec Miroslav Číž (Smer-SD) za tri poslanecké kluby. Podľa Číža treba totiž vytvoriť skutočne dobré podmienky na voľbu. Pôvodne mala byť voľba o 11. hodine.

RADA RTVS SI ZVOLILA SVOJHO PREDSEDU

Predsedom Rady Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) sa stal opäť Igor Gallo. V tajnom hlasovaní ho na ďalšie dva roky zvolili členovia Rady RTVS.