Infospravy.sk Infospravy.sk

Aktivisti sa v utajení dostali na zvieraciu farmu. Prasatá sa tam vzájomne požierali zaživa!
zdroj: video

Aktivisti sa v utajení dostali na zvieraciu farmu. Prasatá sa tam vzájomne požierali zaživa!

Nechceme rozdeľovať ľudí na tých, ktorí mäso konzumujú a na tých, ktorí sa mu vyhýbajú, no je potrebné zaujímať sa o to, čo konzumujeme. Treba sa zamerať na pôvod potravín a ich spôsob spracovania.

Aktivistom z organizácie Meat the Victims sa nedávno podarilo prepašovať na zvieraciu farmu McGuckian AA Ltd. v Ballymene v Severnom Írsku. Táto farma sa pýši označením vysokej kvality produkovaného mäsa, no to, čo aktivisti na farme videli, tomu absolútne nezodpovedá. 

Aktivisti sa na farmu dostali veľmi jednoducho, nakoľko dvere neboli uzamknuté. Našli tam ošípané, ktoré žili v otrasných podmienkach. To však nebolo všetko. Medzi živými zvieratami sa povaľovali mŕtve. Dokonca sa vzájomne zaživa požierali. „Na tejto farme som bol svedkom jedného z najhorších zanedbávaní a zneužívaní, aké som kedy videl,“ povedal jeden z aktivistov. Na farme pritom žije dohromady okolo 8 000 zvierat.

Celým prípadom sa začalo zaoberať ministerstvo a aktivisti spustili petíciu, ktorou žiadajú zatvorenie farmy. Zatiaľ sa im podarilo docieliť, aby farme odobrali certifikát vysokej kvality. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac