Infospravy.sk Infospravy.sk

Táto poľská škola zakázala všetkým SŤAŽOVAŤ SA! Prečo to urobila?
zdroj: pexels.com

Táto poľská škola zakázala všetkým SŤAŽOVAŤ SA! Prečo to urobila?

Na poľskej Základnej škole 143 vo Varšave prijalo veľmi, ale veľmi zvláštne pravidlo. Nikto sa na pôde školy nesmie sťažovať. Ani žiaci, ani učitelia, ani iní zamestnanci školy.

Asi sa pýtate prečo?O Poliakoch je známe, že sú to veční frfloši a sťažovatelia. Majú to takpovediac v krvi. Táto forma správania vedie potom k negativizmu a zlej nálade. Výskumy dokazujú, že 95 % Poliakov si totiž myslí, že sú národom, ktorý sa často sťažuje.

smútok
pixabay.com

Tento trend sa na tejto škole snažia zmierniť. Pred vstupom do budovy školy teda svieti nápis „zákaz sťažovania sa“. Nikto teda nemôže reptať na veľa domácich úloh, škúšok, či iných školských povinností. „Mali by sme sa pozerať na to, čo je dobré a pozitívne, a nie sa sťažovať,“ vysvetlila učiteľka Aneta Purchała

Jednoducho, keď sa naladíte na pozitívnu emóciu a vedome si ju budete navodzovať, začnete prirodzene pozitívne myslieť a usmievať sa.

Týmto nariadením sa začínajú inšpirovať aj mnohé iné poľské školy.„Zákaz sťažovania by mal platiť na celom svete,“ povedala riaditeľka sliezskej školy v meste Tychy, ktorá zákaz zavádza na základe varšavského vzoru.

Vedenia škôl však uisťujú, že nemajú v úmysle za nesplnenie zákazu sťažovania sa vymáhať tresty.

zdroj: tvn24.pl

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac