Infospravy.sk Infospravy.sk

S Kobe Bryantom zahynula v helikoptére aj jeho 13- ročná dcéra
zdroj: TASR

S Kobe Bryantom zahynula v helikoptére aj jeho 13- ročná dcéra

Jeden z najlepších basketbalistov histórie Kobe Bryant zahynul v nedeľu po páde helikoptéry vo veku 41 rokov.

Bryantova helikoptéra sa zrútila v blízkosti mesta Calabasas v štáte Kalifornia, asi 65 kilometrov severozápadne od Los Angeles, v nedeľu ráno približne o desiatej hodine miestneho času. Po páde vypukol požiar, podľa TMZ Sports zahynulo päť ľudí vrátane Bryantovej 13-ročnej dcéry Gianny Marie-Onore. Denník Los Angeles Times uviedol, že helikoptéra havarovala v hmlistom počasí a požiar sťažoval záchranným zložkám dostať sa bližšie k nehode. Príčinu tragédie vyšetrujú.

TASR

S manželkou Vanessou mal Bryant štyri dcéry, najmladšia sa narodila iba v júni minulého roka. Jeho manželka údajne nebola na palube.

"Pred desiatou hodinou ráno sme dostali telefonát, že sa v oblasti Malibu v blízkosti Calabasasu zrútila helikoptéra," povedal médiám podľa theguardian.com Tony Imbrenda z hasičského zboru v Los Angeles. "Na kopcoch boli horskí cyklisti, ktorí si všimli, že stroj je v núdzi a zišli rýchlo dole na miesto, kde sa zrútil. Išlo o helikoptéru S-76 Sikorsky a, žiaľ, ani jeden z pasažierov nehodu neprežil," dodal Imbrenda.

Fotky z miesta pádu helikoptéry:

TASR
TASR
TASR
TASR
TASR

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Iné športy

Pozri viac