Infospravy.sk Infospravy.sk

Talianske mestečko ponúka domy za 1 euro a nie sú v tom žiadne skryté podmienky!
zdroj: flickr.com

Talianske mestečko ponúka domy za 1 euro a nie sú v tom žiadne skryté podmienky!

Ešte stále ste nenašli na svete miesto, kde by ste sa chceli usadiť a žiť spokojný život? Tak možno toto je cesta. Ďalšie talianske mestečko totiž ponúka nehnuteľnosti za menej ako 1 euro.

Aktuálne takúto ponuku ponúka mestečko Bisaccia. Je talianske mesto s počtom obyvateľov 4 382, ​​ktoré sa nachádza v provincii Avellino v Kampánii. Bisaccia sa začala v osemdesiatych rokoch minulého storočia rapídne vyľudňovať. Môžu za to časté zemetrasenia. „Bisaccia sa často nazýva pekným mestom, pretože ľudia boli aj napriek útrapám vždy úctiví, prívetiví a pracovití,“ skonštatoval zástupca starostu Francesco Tartaglia.

flickr.com

Preto sa v mestečku rozhodli ponúknuť 90 opustených domov za skutočne smiešnu sumu, a to 1 euro. „Opustená oblasť sa nachádza v najstaršej časti. Opustené domy sú zoskupené, nachádzajú sa jeden vedľa druhého. Niektoré z nich dokonca zdieľajú spoločný vchod.“

Ak sa v minulosti stalo, že mestá ponúkali nehnuteľnosti za smiešne sumy, bol v tom nejaký háčik, nejaké povinnosti, ktoré museli kupcovia splniť. Teraz to tak nie je. Mesto nepotrebuje hádzať potenciálnym novým obyvateľom polená pod nohy. Chcú aby prišli a vytvorili tak v mestečku akúsi novú komunitu.

Jediné, čo mesto očakáva, že noví majitelia si domy pred nasťahovaním zrekonštruujú, čo je prirodzené.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac