Infospravy.sk Infospravy.sk

Nechutný pohľad na zúbožené zvieratá v ZOO! Levy sú vyhladované na kosť a kožu a pomaly umierajú
zdroj: facebook.com

Nechutný pohľad na zúbožené zvieratá v ZOO! Levy sú vyhladované na kosť a kožu a pomaly umierajú

V sudánskom Chartúme sa zvieratá v ZOO nemajú najlepšie. Dôkazom toho sú fotografie, ktoré len pár dňami prenikli na internet.

Financovanie parku má v kompetencii mesto, no to nie vždy má peniaze nazvyš. Preto sa snažia pracovníci ZOO nejaké jedlo a lieky platiť zo svojho. No nestačí to. Levy sú v zúboženom stave. Sú choré a postupne umierajú. Jedna levica zomrela len pred pár dňami a ostatným neostáva veľa času. 

Osman Salih navštívil túto ZOO a na Facebooku rozbehol kampaň #SudanAnimalRescue s cieľom informovať verejnosť o tom, čo sa v parku deje a pomôcť týmto zúboženým zvieratám. 

Ošetrovatelia v parku veľmi dobre vedia k kritickej situácii: "Sú ťažko chorí a zle živení," povedal ošetrovateľ. No oni sami nedokážu financovať ZOO z vlastným súkromných prostriedkov. 

Spoločnosť FOUR PAWS International sa rozhodla, že vyhľadá všetky levy v krajine a preverí ich stav. Tým, ktorí to potrebujú, okamžite pomôže. Medzinárodná únia ochrany prírody radí levy ku zraniteľnému druhu. V Afrike sa ich počet v rokoch 1993 až 2014 znížil o 43%, dnes tam prežíva 20 000 zvierat.

zdroj: 9gag.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac