Infospravy.sk Infospravy.sk

Pridá sa k Tatarovi do Detroitu ďalší Slovák?

Pridá sa k Tatarovi do Detroitu ďalší Slovák?

3-2240645cb691df4d8b99a7d811cf71725bdad096.jpg
Tomášovi Tatarovi sa za posledné obdobie naozaj veľmi darí! Jeho strelecká chuť je naozaj poriadna a v Detroite si ho nevedia vynachváliť. Je celkom možné, žeby sa k nemu pridal ďalší Slovák. 


Slovenského hokejistu Andreja Sekeru zrejme čaká sťahovanie v rámci zámorskej NHL. Podľa portálu cardiaccane.com ho Caroline Hurricanes ponúka na výmenu, keďže sa s 28-ročným obrancom klub nedohodol na novom kontrakte.

Sekera od vedenia požadoval podľa zámorských zdrojov dlhoročný kontrakt s ročným zárobkom aspoň 5,5 milióna dolárov ročne. V klube však so svojou požiadavkou neuspel a generálny manažér Ron Francis preto pravdepodobne pristúpi k výmene. Vedenie Caroliny sa bude snažiť získať za Sekeru primeranú protihodnotu a právo výberu v prvom kole draftu. 

carolina-hurricanes-defenseman-andrej-sekera.jpg
Zdroj foto: hngn.com

Sekera odohral v aktuálnej sezóne 50 zápasov s bilanciou dva góly a 16 asistencií. Momentálne mu plynie posledný rok z aktuálnej zmluvy a ročne si prilepší o 2,75 milióna dolárov. V lete by sa stal neobmedzeným voľným hráčom. 

Zámorské médiá už špekulujú o tom, žeby sa mohol predstaviť v dresoch Detroitu či Anaheimu. Oba kluby už údajne vyslali do Raleighu prvé sondy.

Zdroj: TASR

mc

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Hokej

Pozri viac