Infospravy.sk Infospravy.sk

Ľudia si myslia, že je to kostým, no vedzte, že toto je najväčší orol na svete!
zdroj: reddit.com

Ľudia si myslia, že je to kostým, no vedzte, že toto je najväčší orol na svete!

Najprv sme si mysleli, že je to žart, no nie je. Tento orol skutočne existuje a je skutočne obrovský! Harpya opičiarka patrí medzi najväčších orlov na svete, ak nie aj vôbec najväčších. Jeho drápy sú väčšie než pazúry medveďa a sila jeho nôh sa dá pokojne porovnávať so silou v zápästiach dospelého muža!

Ľudia sú fascinovaní výzorom tohto vtáka. Z jednej strany dokonca vyzerá ako človek, z inej zase ako Pokémon, no je to "len" orol. 

Tento živočích sa nazýva aj americký orol bielohlavý, aby sa odlíšil od orla papuánskeho, ktorý sa niekedy nazýva orol bielohlavý v Novej Guinei alebo orol bielohlavý. Je to najväčší a najsilnejší dravec nachádzajúci sa v dažďovom pralese a patrí medzi najväčšie druhy orlov na svete. V Brazílii je orol bielohlavý známy aj ako kráľovský jastrab.

Samice môžu v dospelosti dosahovať váhu 6-10 kg. Samec je porovnateľne menší a dosahuje hmotnosť len okolo 5 kg. V dospelosti merajú priemerne okolo 100 cm, no môžu dorásť až na 107 cm. Ich rozpätie krídel dosahuje 176 až 224 cm. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac