Infospravy.sk Infospravy.sk

Žena prichýlila vo svojom dome 97 osamelých psíkov. Zachránila ich pred hurikánom, ktorý pustoší Bahamy
zdroj: facebook.com

Žena prichýlila vo svojom dome 97 osamelých psíkov. Zachránila ich pred hurikánom, ktorý pustoší Bahamy

Hurikán Dorian v nedeľu zasiahol súostrovie Bahamy. Rýchlosť vetra dosahovala rýchlosť takmer 320 km/hod. Hovorí sa o najsilnejšom a najničivejšom hurikáne vôbec. Našťastie zoslabol na na tretiu s rýchlosťou vetra 205 km/hod, čo je aj tak stále dosť.

Hurikán si doteraz na Bahamách vyžiadal najmenej päť obetí na životoch a podľa Medzinárodného Červeného kríža zničil alebo poškodil približne 13.000 domov. Na dostupných záberoch z postihnutých miest na Bahamách vidno zaplavené ulice, prevrátené automobily a polámané stromy.

Dorian je podľa záznamov najsilnejšou búrkou, aká kedy zasiahla Bahamy.

O svoje domovy neprišli však len ľudia, ale aj zvieratá, ktoré ak prežili, tak sa márne snažia nájsť útočisko v opustených domoch. 

Chella Philips sa pred hurikánom ukryla vo svojom dome. Spoločnosť jej robí dovedna 97 psov. Z toho 79 má priamo vo svojej spálni. Po celej miestnosti bolo veľa špiny a výkalov, no psíkovia rešpektovali, že posteľ je osobný priestor ich záchrankyne, preto si nedovolili na ňu vyskočiť. „Mala som dve možnosti. Buď ich nechám na ulici, alebo im pomôžem. Chcela som, aby boli v bezpečí."

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac