Infospravy.sk Infospravy.sk

Polícia SR na Instagrame zverejnila výzvu zoznámiť sa s krásnou policajtkou cez číslo 158. Alebo?
zdroj: instagram.com

Polícia SR na Instagrame zverejnila výzvu zoznámiť sa s krásnou policajtkou cez číslo 158. Alebo?

Facebook Polície Slovenskej republiky funguje už nejaký ten čas a podarilo sa im nazbierať tisícky fanúšikov. Nečudujeme sa, nakoľko ich obsah je informačný, náučný, poučný, ale aj zábavný. Polícia sa preto rozhodla, že si založí aj účet na Instagrame. Jednoducho idú s dobou. Onedlho sa číslo sledovateľov zaokrúhli na pekných 40 000.

Avšak posledný príspevok na tejto sociálnej sieti vzbudil veľkú diskusiu. Na fotografii je krásna policajtka, s ktorou sa švárni slovenskí šuhaji môžu zoznámiť prostredníctvom čísla 158. "Som slobodná, inteligentná, mám zmysel pre humor a hľadám si tvrdého chlapca, ktorému zákony nič nehovoria. Zavolaj mi na 158! Stretneme sa potom bleskovo."

Každému inteligentnému človeku doplo, že ide o žart, ktorým chcela polícia ľudí poučiť. Na linku 158 predsa ľudia nevolajú s podobnými hlúposťami, ale predsa s podstatnými a dôležitými vecami. A toto bol zámer. Lenže je toto správna cesta, ktorou by mala polícia upozorňovať na zneužívanie čísla 158?

Viacerí užívatelia na Instagrame ostali v šoku z vtipkovania a nebáli sa k tomu pod fotografiu aj vyjadriť. Za pár hodín sa z tohto všetkého stala hotová kauza, preto popis pri fotke jemne upravili. 

EDIT: Kto nepochopil, nech si prečíta náš komentár pod fotkou. A kto ani potom nepochopí, nech sa teda udá sám na 158... (robíme si srandu z grázlov)

EDIT2: Prinášame vám vyjadrenie našej kolegyne Martiny k zverejnenej fotografii: “Som hrdá na to, že som policajtka. Svoju prácu si vážim, nehanbím sa ju prezentovať ani na sociálnych sieťach. Nemám problém so srandou a humorom. Dnes ma však zarazilo, akú “kauzu” sa snažili vyrobiť niektorí ľudia len na základe zverejneného vtipu. Dokonca už o tom napísali aj článok. Je to pre mňa nepochopiteľné, veď išlo iba o vtip, v ktorom sme si robili srandu z tých, ktorí sú v záujme našej práce - teda z ľudí, ktorí nemajú problém porušovať zákon. Budem rada, ak časť verejnosti prestane nafukovať jeden status.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac