Infospravy.sk Infospravy.sk

US Open: Kližan padol už v 1. kole, nestačil na Čiliča
zdroj: TASR

US Open: Kližan padol už v 1. kole, nestačil na Čiliča

Slovenský tenista Martin Kližan neuspel v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Nasadenej dvadsaťdvojke Chorvátovi Marinovi Čiličovi podľahol 3:6, 2:6, 6:7 (6). Ani v piatom vzájomnom zápase nenašiel recept na newyorského šampióna z roku 2014. Maximom Kližana vo Flushing Meadows zostáva osemfinále z roku 2012.

Najlepšiemu slovenskému singlistovi vyšiel úvod zápasu, keď hneď v prvom geme prelomil podanie Čiliča a po potvrdení brejku sa ujal vedenia 2:0. Chorvát však v ďalších minútach pridal na agresivite, od stavu 1:3 získal päť gemov za sebou a úvodný set sa stal jeho korisťou. Druhé dejstvo bolo jasnou záležitosťou Čiliča, ktorý si po dvoch brejkoch vybudoval rozhodujúci náskok 4:0.

Chorvátovi vychádzali returny, v dlhších výmenách dokázal Kližana zatlačiť z forhendu. V treťom sete si obaja hráči držali svoje podania a tak prišiel na rad tajbrejk, v ktorom Kližan viedol 6:2, no Čiličovi sa podarilo otočiť nepriaznivý vývoj. Chorvát nadviazal na osemfinálový triumf nad Kližanom z US Open 2012.

muži - dvojhra - 1. kolo:
Marin Čilič (22-Chor.) - Martin KLIŽAN (SR) 6:3, 6:2, 7:6 (6)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tenis

Pozri viac