Infospravy.sk Infospravy.sk

Česko plánuje zrušiť maturitu z matematiky
zdroj: pixabay.com

Česko plánuje zrušiť maturitu z matematiky

Na Slovensku povinná, v Čechách zrušená. V obidvoch prípadoch hovoríme o maturite z matematiky.

Do konca roka 2019 plánuje komisia predložiť Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR návrh, ktorý by zaviedol povinnú maturitu z matematiky. Zavedenie povinnej maturity z matematiky sa podľa ministerstva školstva navrhuje pre gymnázia a vedné STEM odbory (prírodné, technické a lekárske vedy) v dvoch úrovniach – akademickej a aplikovanej. Maturitná skúška z matematiky by mala byť na dvoch úrovniach – vyššej a nižšej. Vyššia by mala byť pre tých, ktorí plánujú pokračovať v takom vysokoškolskom štúdiu, kde matematiku potrebujú. Nižšiu úroveň by mali absolvovať všetci ostatní maturanti.

pixabay.com

V Česku riešia ale úplne opačný problém. Minister školstva Robert Plaga sa totiž vyjadril, že sa žiaci možno dokážu naučiť vzorce a poučky, no v momente, kedy to majú využiť v bežnej praxi, zlyhávajú. 

Povinná maturita z matematiky pritom začína platiť ešte len od roku 2021 a už sa uvažuje o jej zrušení. Návrh ministra musí ešte samozrejme schváliť Snemovňa. K zavedeniu by malo dojsť až za 8-10 rokov. 

No uvidíme...

zdroj: denik.cz

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac