Infospravy.sk Infospravy.sk

Jon Bon Jovi má veľké srdce. Ľuďom v núdzi ponúka vo svojich reštauráciách jedlo zadarmo!
zdroj: TASR/AP

Jon Bon Jovi má veľké srdce. Ľuďom v núdzi ponúka vo svojich reštauráciách jedlo zadarmo!

Nikto nepochybuje o tom, že Jon Bon Jovi je veľká hudobná legenda, no len málokto vie o jeho činoch, ktoré koná vo svojom súkromnom živote.

Jon Bon Jovi totiž otvoril už dve reštaurácie Soul Kitchen. Tieto stravovacie zariadenia nie sú však bežné reštaurácie. Návštevníci reštaurácie zaplatia toľko, koľko si môžu dovoliť. Zákazníci bez peňazí si môžu jedlo odpracovať priamo v Soul Kitchen alebo pri určitých verejnoprospešných prácach.

Rocková hviezda Jon Bon Jovi odpovedá na otázky médií pri otvorení charitatívnej reštaurácie Soul Kitchen v meste Red Bank v štáte New Jersey 19. októbra 2011 (foto: TASR/AP)

Ľudia, ktorí v reštauráciách pomáhajú, sú dobrovoľníci. Možno aj práve preto je mottom podnikov „Každý je vítaný pri našom stole".

„Našim poslaním je priniesť pozitívne zmeny a pomáhať ľuďom bez domova. Naše jedlá nemajú stanovenú cenu. Takže ak je niekto v núdzi, je vítaný a môže nám na oplátku pomôcť v kuchyni alebo v našej záhradke."

Spevák však nechce, aby sa jeho reštaurácie stali nejakou senzáciu, kde ľudia budú čakať na miesto. Preto si v reštaurácii nemôžete urobiť rezervácie a každý sedí pri jednom veľkom stole. Tak sa môžu ľudia navzájom porozprávať. 

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac