Infospravy.sk Infospravy.sk

Najkontroverznejší a najväčší hotel na svete otvára svoje brány!
zdroj: instagram.com

Najkontroverznejší a najväčší hotel na svete otvára svoje brány!

A je to tu! V Saudskej Arábii otvára svoje brány hotel, ktorý nemá vo svete žiadnu konkurenciu.

Pôvodne mal nastať tento veľko lepý moment už v roku 2017, no v roku 2015 sa pre finančné ťažkosti výstavba zastavila. Reálnejší bol teda termín 2019-2020. A tak sa aj stalo. Obrovský komplex s rozlohou 1 600 000 m štvorcových očakáva svojich prvých hostí. 

Na začiatok musíme povedať, že ak by ste každú noc chceli stráviť v inej izbe, tak si rezervujte najmenej 2 mesiace dovolenky. 

Hotel je vystavaný z 12 veží usporiadaných do tvaru prstenca. Veže sú umiestnené na podklade tvorenom pódiom, pričom najvyššia z nich má 45 poschodí a najnižšia 30, vďaka čomu sa hostia môžu ubytovať v jednej z 10 000 izieb a najesť sa môžu až v 70 reštauráciách.

Hotel očakáva, že sa u nich ubytuje aj mnoho prominentných hostí, ktorí sa prepravujú letecky. Samozrejme mysleli aj na toto. Hotel má 4 strešné heliporty. Okrem iného má vlastnú autobusovú stanicu a niekoľko parkovísk. 

Hotel myslel aj na najlukratívnejších hostí – 5 poschodí je totiž vyčlenených výhradne pre potreby kráľovskej rodiny. V 10 z 12 veží budú štvorhviezdičkové izby, kým dve veže budú vyhradené pre ďalších špeciálnych hostí vo forme päťhviezdičkových apartmánov.

Nechcený

Tento hotel sa nachádza konkrétne v svetovom pútnickom meste Mekka a tam si tento komplex absolútne neželali. Chcú čo najviac zachovať pôvodnosť mesta.

Pri výstavbe tohto hotela nastala tragická udalosť, kedy žeriav vykonávajúci stavebné práce spadol priamo na mešitu, čo malo za následok 107 mŕtvych. 

zdroj: dar.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac