Infospravy.sk Infospravy.sk

Ten moment, keď sa stretnú dve spriaznené duše. Chlapčekovi futbalistka zmenila život!
zdroj: instagram.com

Ten moment, keď sa stretnú dve spriaznené duše. Chlapčekovi futbalistka zmenila život!

Dojímavý príbeh len dvojročného chlapčeka obletel celý svet.

Roztomilý chlapček Joseph Tidd to nemá od narodenia vôbec ľahké. Narodil sa totiž bez ľavej rúčky, ktorá sa mu nevyvinula. Ide o symbrachydactylom, čo je vrodená abnormalita, ktorá sa vyznačuje anomálnymi končatinami bez nejakej príčiny. Mama si dávala hendikep svojho synčeka za vinu, no lekári ju uistili, že ona počas tehotenstva neurobila nič zlé. 

Mama si uvedomila, že to jej synček nebude mať v živote ľahké, preto sa rozhodla hľadať ľudí s podobným osudom, aby si jej synček uvedomoval, že to, že je iný, neznamená, že je o niečo horší. 

„Našla som organizáciu, ktorá spája ľudí s anomáliami končatín a podporuje túto komunitu. Dúfame preto, že aj vďaka tomuto projektu sa táto diagnóza dostane viac do povedomia. Chceme poukázať na to, že ľudia v tejto komunite nie sú postihnutí, len niečím iní, jedineční," povedala mama malého Josepha.

Joseph žije so svojimi rodičmi úplne bežný život. Má dokonca aj svoj instagramový účet, kde mu mama pridáva zaujímavo fotografie z jeho života. Nedávno boli na futbalovom zápase Orlando Pride a tam sa stalo niečo krásne!

K chlapčekovi prišla jedna z futbalistiek, ktorá má rovnaký hendikep ako malý Joseph. „Spojili sme sa s Carson, aby sme sa s ňou stretli. Dohodli sme sa, že prídeme na jej futbalový zápas, kde sa s ňou môžeme osobne stretnúť. Odvtedy sa tí dvaja stali nerozlučnou dvojicou. Boli sme už na niekoľkých zápasoch a Carson bola už aj u nás doma," 
prezradila mama Colleen.

Malý chlapček sa nesmierne teší, že si našiel novú priateľku, ktorá mu je podobná. Vždy, keď sa pozrie na jej ruku a vidí, že ju má takú istú ako on, objaví sa úsmev na jeho tvári.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac