Infospravy.sk Infospravy.sk

SaS požaduje v prípadnej dohode s PS, Spolu a KDH odmietnutie Smeru, SNS a ĽSNS
zdroj: TASR

SaS požaduje v prípadnej dohode s PS, Spolu a KDH odmietnutie Smeru, SNS a ĽSNS

Opozičná SaS žiada, aby prípadná ponuka od koalície Progresívne Slovensko (PS), Spolu - OD a KDH zahŕňala odmietnutie vstúpenia do koalície so stranami Smer-SD, SNS alebo ĽSNS. TASR o tom informoval hovorca SaS Róbert Buček.

Stanovisko liberálov zahŕňa aj podmienku, aby sa nevstupovalo do vlády nielen s uvedenými stranami, ale ani do vlády, „ktorá bude od hlasov poslancov týchto strán závisieť. Jedine v takomto prípade bude mať dohoda opozičných strán zmysel v naplnení nádejí na zmenu smerovania našej krajiny,“ spresnila SaS.   

Odmietanie spolupráce so Smerom, SNS a ĽSNS deklarovalo aj hnutie OĽaNO. „Všetko, čo prispeje k tomu, aby po parlamentných voľbách nevládla ani jedna z týchto strán, je pre Slovensko prínosom,“ uviedol 10. júla hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky.      

SaS sa zároveň stavia za korektný postup opozičných strán v rámci volebného boja, vzhľadom na to, že cielia na rovnakého voliča. „Korektná politická súťaž totiž vyšle voličom signál o spoľahlivosti a vyspelosti týchto strán spolupracovať aj po voľbách v prípadnej demokratickej vláde,“ povedal predseda SaS Richard Sulík. Reagoval tak na dohodu mimoparlamentných strán Spolu, PS a KDH o predvolebnej spolupráci.      

Líder PS a zároveň líder spoločnej kandidátky Michal Truban sa vyjadril, že "každá opozičná strana je vítaná na diskusii“.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac