Infospravy.sk Infospravy.sk

Slovensko dostalo od Japonska stovky stromov, vďaka nim naše mestá nádherne zakvitnú
zdroj: pixabay.com

Slovensko dostalo od Japonska stovky stromov, vďaka nim naše mestá nádherne zakvitnú

V roku 2020 nás čaká sté výročie nadviazania diplomatických vzťahov medzi Japonskom a Slovenskou Republikou.

Japonský veľvyslanec Jun Shimmi sa preto stretol so starostkou Starého Mesta Zuzanou Aufrichtovou a okrem iného prebrali aj prípravy na toto výročie. Veľvyslanec predstavil zámer vysadiť 500 japonských čerešní – sakúr na pamiatku jubilejného roku 2020.

Kvet čerešne sa považuje za japonský národný symbol. Stromy sa majú vysádzať v rôznych mestách po Slovensku. V Bratislave bude vysadených 150 – 200 stromov a časť z nich priamo v Starom Meste. Starostka tento zámer uvítala a aktuálne spoločne hľadáme vhodné lokality na vysadenie týchto krásnych stromov.

Podľa informácií, ktoré zverejnilo Bratislava-Staré Mesto, oddelenie životného prostredia aktuálne intenzívne hľadá vhodné miesto, kam by sa tieto sakury mohli vysadiť. 

Domáci v Japonsku si tieto stromy nesmierne vážia, čoho dôkazom je aj sviatok Hanami. Je to to najkrajšie a najromantickejšie obdobie v Japonsku! Ľudia sa húfne prechádzajú popod rozkvitnuté sakury. Každý si vychutnáva jar. Sakury sú ružové, biele alebo žlté. Táto krása je však v Japonsku aj prísne chránená a strážená. Ľudia nesmú kvety trhať, ťahať, ani triasť konármi. Rovnako sa nikto nesmie na stromy šplhať a stáť na ich koreňoch.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac