Infospravy.sk Infospravy.sk

Ak má "youtuber" dostatok odberateľov, nemusí robiť prijímačky na vysokú školu
zdroj: pixabay.com

Ak má "youtuber" dostatok odberateľov, nemusí robiť prijímačky na vysokú školu

Len pred pár dňami sme písali o zmrzlinárovi, ktorý sa rozhodol bojovať proti "povrchnej sláve" internetových hviezdičiek. U neho v stánku takýto ľudia nedostanú nič zadarmo, ba naopak, musia si priplatiť.

To ale neplatí na jednej z univerzít v Indonézii. Tam sa totiž rektor rozhodol, že úspešným youtuberom s dostatkom odberateľov odpustí prijímacie skúšky. 

Podľa najvyšších predstaviteľov Universitas Pembangunan Nasional Veteran Jakarta ide o cestu, ako mladých ľudí motivovať ku kreativite. Opierajú sa tak isto o fakt, že veľa mladých obyvateľov Indonézie vyhľadáva vzdelávací obsah práve na YouTube. V roku 2018 bolo v Indonézii len 85 aktívnych youtuberov.

pixabay.com

Nebude to však len o číslach, ale každý jeden uchádzač bude musieť absolvovať veľmi prísny proces, v rámci ktorého špeciálny tím zamestnancov skontroluje, či je jeho obsah na YouTube dostatočne kvalitný. Hodnotiť sa bude jeho užitočnosť, potenciálny vzdelávací prínos aj kreativita.

Centrum pre vzdelanie v Indonézii ale s touto novinkou vo vzdelávaní nesúhlasí. Podľa neho neexistuje žiadny súvis medzi počtom odberateľov na YouTube a schopnosťami študovať na univerzite. 

zdroj: vice.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac