Infospravy.sk Infospravy.sk

Naši susedia schválili zákon o chemickej kastrácii pedofilov
zdroj: pixabay.com

Naši susedia schválili zákon o chemickej kastrácii pedofilov

Len pred pár týždňami sme písali o tom, že sa v štáte Alabama rozhodli bojovať proti pedofílii. V Alabame totiž schválili zákon, ktorý určuje, že mesiac pred prepustením z väzby takýto človek absolvuje chemickú kastráciu.

Takýto zákon však prijali aj u našich susedov. Celkom 247 zo 450 ukrajinských poslancov zahlasovalo na schôdzi parlamentu, aby sa sprísnil postih za trestné činy spáchané v súvislosti s mladistvými či maloletými osobami.

Delikventi vo veku od 18 do 65 rokov, ktorí sexuálne zneužijú dieťa, dostanú tzv. anti-androgenovú injekciu. Je vyrobená z chemikálií, ktoré by mali  znížiť libido a sexuálnu aktivitu. Laicky povedané, podstúpia kastráciu, ktorá má slúžiť ako prevencia v momente, kedy sa delikventi dostanú na slobodu. 

Okrem chemickej kastrácie sa zákon sprísňuje aj v počte odsedených rokov za sexuálny delikt. Takéto osoby budú odsúdené na 7- 15 rokov väzenia, nie maximálne 12, ako bolo v zákone dané doteraz. Postih hrozí aj osobám mladším ako 16 rokov. Ak sa takáto osoba uzná vinnou so sexuálneho zneužívania maloletých, hrozí mu 5- ročné väzenie. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac