Infospravy.sk Infospravy.sk

Žena drží v aute troch psov,  je na dovolenke a podľa polície nič neporušuje
zdroj: tn.nova.cz

Žena drží v aute troch psov, je na dovolenke a podľa polície nič neporušuje

Počas leta polícia zdôrazňuje, aby si ľudia dávali pozor na nechávanie zvierat a detí v rozhorúčených autách. Už neraz sa stalo, že takáto "zábudlivosť" stála dieťa, či domáceho miláčika život. V Čechách ale rezonuje prípad, nad ktorým všetci krútia hlavou. Majiteľka totiž zatvorila svojich troch psov do auta a odišla na dovolenku.

Celá situácia sa odohráva v Starom Pelhřimově. Ľudia na facebookovej stránke zverejnili znepokojujúce fotografie. „Prosím o pomoc tých, ktorí videli v Starom Pelhřimove zaparkované auto, v ktorom sú celé dni zavreté tri psy. Podľa miestnych takto majiteľka rieši ubytovanie svojich psov. Prosím touto cestou o informácie, aby oznámenie trestného činu o možnom týraní zvierat mohla čo najskôr začať riešiť polícia," napísala autorka fotografií.

tn.nova.cz

Majiteľka psov im nechala pootvorené okná, vodu a jedlo a spokojne si odišla na dovolenku. Žena necháva psov v aute aj v najväčších horúčavách. „Necháva ich tam stále. Keď som majiteľke pred dvomi týždňami pohrozil políciou, ta ma vysmiala a odišla," napísal v jednom komentári na facebooku pán Vít.

Tu prichádza na rad polícia, ktorú samozrejme ľudia zalarmovali. Ostanete prekvapení, nakoľko podľa polície žena nerobí nič zlé. Porušenie zákona jednoducho polícia nevidí. „Psy boli v dobrom zdravotnom stave. Polícia nenašla žiadne pochybenie," uviedla policajná hovorkyňa. Majiteľka polícii údajne povedala, že je na dovolenke.

tn.nova.cz
tn.nova.cz
zdroj: tn.nova.cz

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac