Infospravy.sk Infospravy.sk

Pri šiestom behu s býkmi utrpelo zranenia šesť ľudí
zdroj: TASR/AP

Pri šiestom behu s býkmi utrpelo zranenia šesť ľudí

Šesť osôb utrpelo zranenia pri piatkovom v poradí šiestom tohtoročnom behu s býkmi v španielskom meste Pamplona, kde sa konajú slávnosti sv. Fermína. Jednu osobu nabral býk na rohy, informovala agentúra AP.

Býky prekonali 850-metrovú vymedzenú trasu vedúcu úzkymi uličkami Pamplony za dve minúty a 18 sekúnd. Piatkový beh bol poznačený viacerými pádmi bežcov aj býkov. Od nedele, keď sa behy v Pamplone začali, nabrali býky na rohy piatich ľudí.   

Fiesta v Pamplone sa stala celosvetovo známou vďaka románu Ernesta Hemingwaya z roku 1926 Slnko aj vychádza. I vďaka nemu tam na sviatok sv. Fermína každoročne zavítajú tisíce zahraničných turistov.      

Na samotných behoch s býkmi sa tradične zúčastňujú stovky odvážlivcov. Za väčšinu zranení tradične môžu pády pri behu, prípadne pošliapanie býkmi.      

Každý rok sa počas behu s býkmi zraní 50-100 ľudí. Od roku 1911 si beh s viac ako pol tony vážiacimi zvieratami vyžiadal aj 15 obetí na životoch. Zatiaľ posledný smrteľný prípad zaznamenali v roku 2009, keď zomrel 27-ročný Španiel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac