Infospravy.sk Infospravy.sk

Pohodu 2019 otvoril Symfonický orchester Slovenského rozhlasu
zdroj: TASR

Pohodu 2019 otvoril Symfonický orchester Slovenského rozhlasu

Fanúšikovia hudobného leta zo Slovenska aj zahraničia sa dočkali, vo štvrtok o 14.00 h otvoril brány 23. ročník multižánrového festivalu Pohoda na trenčianskom letisku. Hudobný program Pohody v priebehu troch dní tvorí viac ako 120 umelcov a kapiel z 31 krajín sveta.

Pohodu 2019 otvoril Symfonický orchester Slovenského rozhlasu (SOSR). Koncert bol pripomienkou tragédie na festivale v roku 2009, bol venovaný pamiatke Martina Kašáka a Nikoly Kapkovej, ako aj pamiatke Davida Horního, ktorý zomrel počas balenia festivalu v roku 2006. Zaznela Prvá symfónia Ilju Zeljenku a tri diela skomponované pre tento festival, Krik pre elektrifikovanú fujaru a veľký orchester Michala Paľka, Pulse Lucie Chuťkovej a Antilopa Miroslava Tótha. Koncert dirigoval Marián Lejava.

„Ak môžem vybrať jeden okamih alebo slovo, ktoré spravilo kľúč k dramaturgii koncertu, tak je to nádej. Preto bola dramaturgia koncertu vymyslená tak, aby udržala základný cieľ - pripomienku tragédie a venovanie obetiam - a zároveň priniesla vietor do plachiet orchestrálnej hudby u nás,“ uviedol pre médiá dramaturg koncertu Miroslav Tóth.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac

Odporúčame