Infospravy.sk Infospravy.sk

V Univerzitnej nemocnici Bratislava po bitke fanúšikov v centre mesta ošetrili osem cudzincov
zdroj: TASR/AP

V Univerzitnej nemocnici Bratislava po bitke fanúšikov v centre mesta ošetrili osem cudzincov

Po stredajšej (10. 7.) hromadnej bitke futbalových fanúšikov v centre Bratislavy ošetrili v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) osem cudzincov. Žiadneho z nich však nehospitalizovali. Pre TASR to uviedla hovorkyňa UNB Eva Kliská.

"Tieto osoby mali prevažne povrchové poranenia hlavy, končatín a rezné rany. Pacienti boli ošetrení a následne prepustení," priblížila hovorkyňa.   

Priamo na mieste tiež desiatky zranených ošetrili záchranári zo šiestich sanitiek. "Polícia ohraničila nebezpečnú zónu a určila stanovisko záchranárov v bezpečnej zóne, kde policajti vynášali zranených a odovzdávali ich záchranárom," priblížil pre TASR Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR.   

Záchranári podľa Minára do nemocníc v Bratislave transportovali deviatich mužov v mladom veku. Uviedol, že to boli "prevažne cudzí štátni príslušníci" a žiadny z nich nemal ohrozené základné životné funkcie.   

V stredu krátko po 21.00 h sa na Ventúrskej ulici strhla bitka poľských a bulharských futbalových fanúšikov. Polícia v tejto súvislosti zadržala 80 ľudí na mieste potýčky a ďalších 14 v širšom centre mesta.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac