Infospravy.sk Infospravy.sk

Malé mačiatko uviazlo v známej hračke. Šikovným lekárom sa ho našťastie podarilo zachrániť
zdroj:

Malé mačiatko uviazlo v známej hračke. Šikovným lekárom sa ho našťastie podarilo zachrániť

Pre bábätká bezpečná hračka mačiatko takmer pripravila o život.

Maličké mačiatko si pred časom prešlo dvojitou záchranou. Nešťastne uviazlo v známej hračke pre bábätká a po príchode na veterinárnu kliniku lekári zistili, že dokonca trpí nebezpečnou anémiou – chudokrvnosťou.


vets-now.com

Roztomilá, 5-týždňová čierna mačka minulý mesiac strčila hlavičku do štvorcového otvora hračky, späť von to však už nešlo. Jej majiteľka, Donna Boswell, sa snažila ju vyslobodiť vazelínou, no nedarilo sa. Ponáhľala sa preto k veterinárovi. Lekárom sa ju na klinike našťastie podarilo vyslobodiť, no zároveň si všimli, že je anemická. Anémia je spôsobená nedostatkom železa v červených krvinkách a môže byť smrteľná, ak sa nelieči.

vets-now.com

Donna ma podozrenie, že do hračky jej pomohol sa dostať jej malý syn. „Stále hovorím svojmu synovi Harleymu, aby sa mačiek nedotýkal, ale miluje sa s nimi hrať. Viete, aké sú deti. Okrem toho má vo zvyku ich dávať na zvláštne miesta,“ nešťastne prezradila Donna. Lekárka nakoniec dodala, že vďaka tomu, že prišli na kliniku so zaseknutou hlavičkou, aspoň odhalili nebezpečnú anémiu, ktorá by mačiatko mohla pripraviť o život.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac