Infospravy.sk Infospravy.sk

Smutný príbeh labutej rodiny pokračuje. Zomrelo jedno z mláďat a otecko osamote žiali
zdroj: facebook.com

Smutný príbeh labutej rodiny pokračuje. Zomrelo jedno z mláďat a otecko osamote žiali

Pred pár dňami sme písali o smutnom konci ikonickej labute na Štrkoveckom jazere. Labuť zomrela krátko na to, ako sa vyliahli tri mláďatká. Zabila ju ľudská neohľaduplnosť, nakoľko sa zadusila plastom, ktorý ľudia bezohľadne hádžu všade navôkol.

Našťastie, keďže labute žijú celý život v páre s rovnakým partnerom, o mláďatá sa začal starať ich otec. 

Hovorí sa, že labutia láska je nekonečná. Keď jeden z partnerov zahynie, druhý už zostane do konca života sám, pričom je veľmi pravdepodobné, že zomrie od žiaľu. Tento scenár sa zrejme naplní aj v prípade tejto labutej rodinky. 

Labutí „otecko“ sa len veľmi ťažko vyrovnáva so stratou svojej partnerky, a teraz prišla rana. Zomrelo jedno z troch mláďat. Zrejme ho zabila mačka, alebo iné väčšie zviera. 

Ľudia prichádzajú k jazeru a sledujú osud tejto rodinky. Na video zachytávajú správanie otecka, ktorý veľmi žiali. Obávajú sa, že opustí zvyšné mláďatá a sám v tichu zomrie. 

Ešte smutnejší je však fakt, že namiesto 3 mláďat sa mali narodiť 4, no nestalo sa tak. Jeden z návštevníkov jazera pri hľadaní tretieho mláďatka našiel vajce, aj kopec plastu, ktorý opäť plával v okolí. 

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame