Infospravy.sk Infospravy.sk

Novozámockého exprimátora odsúdili na päť rokov väzenia
zdroj: TASR

Novozámockého exprimátora odsúdili na päť rokov väzenia

Bývalého primátora Nových Zámkov Gejzu P. a prednostu mestského úradu Petra Á. odsúdil v stredu (22. 5.) Okresný súd v Nových Zámkoch za obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku spolupáchateľstvom na päť rokov väzenia nepodmienečne. Rozsudok nie je právoplatný. Informuje o tom portál týždenníka Plus 7 dní.

Obaja odsúdení, ktorí sa na mieste voči rozsudku odvolali, majú taktiež nahradiť spôsobenú škodu, teda vrátiť do mestskej pokladne 178.600 eur. Tie podľa týždenníka rozdali ako mimoriadne odmeny zamestnancom mesta v čase, keď už primátor vedel, že po prehre v komunálnych voľbách odíde z funkcie.

O mimoriadnych odmenách informoval v roku 2014 nových poslancov mestského zastupiteľstva mestský kontrolór Štefan Rovňaník. Z celkovej sumy 178.600 eur malo byť 23.600 vyplatených zamestnancom mestského podniku Novovital. Odmeny sa mali pohybovať v rozmedzí od 6600 do 20.000 eur. Keďže peniaze na ne mesto v rozpočte nemalo, primátor aj prednosta ich podľa portálu mali získavať presunom v rozpočtových položkách.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac

Odporúčame