Infospravy.sk Infospravy.sk

Vysoké Tatry získali významné ocenenie, ktorým tromfli aj vyhľadávané turistické miesta
zdroj: TASR/AP

Vysoké Tatry získali významné ocenenie, ktorým tromfli aj vyhľadávané turistické miesta

Spoločnosť Lonely Planet, najväčší vydavateľ príručiek pre cestovateľov, do svojho zoznamu desiatich najlákavejších cestovateľských cieľov pre rok 2019 zaradila aj Slovensko, a to rovno na 1. miesto! Vysoké Tatry sa stali TOP turistickou destináciou Európy!

Prehľad s názvom Best in Europe 2019, ktorému dominujú práve naše veľhory, zverejnila internetová stránka www.lonelyplanet.com.

Spomedzi európskych destinácií predstihlo Slovensko miesta ako Bari, Istriu, či Madrid. Editori označili Vysoké Tatry za "vychádzajúcu superhviezdu s divokou prírodou".

TASR/AP

Hodnotiteľov očarila príroda s krivolakými vrchmi, majestátnymi vodopádmi, či šancou pozorovať medvede hnedé, ktoré už v mnohých častiach Európy vyhynuli. Na Vysokých Tatrách ocenili aj možnosť vystúpiť na Gerlachovský štít, pokojné člnkovanie na čírej hladine Štrbského Plesa a tradičnú pohostinnosť na vysokohorských chatách.

Rebríček:

1. Vysoké Tatry (Slovensko)
2. Madrid (Španielsko)
3. Arktické pobrežie (Island)
4. Bosna a Hercegovina
5. Bari (Taliansko)
6. Shetlandy (Škótsko)
7. Lyon (Francúzsko)
8. Lichtenštajsko
9. Vevey (Švajčiarsko)
10. Istria (Chorvátsko)

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame