Infospravy.sk Infospravy.sk

Svetový rebríček opitosti: Slováci sú v porovnaní s inými krajinami hotoví abstinenti
zdroj: pixabay.com

Svetový rebríček opitosti: Slováci sú v porovnaní s inými krajinami hotoví abstinenti

Nebudeme si klamať, Slováci si radi vypijú. Budete sa ale čudovať, ale v niektorých štátoch je však konzumácia alkoholu častejším javom než v ostatných, čo nám potvrdzujú aj výsledky z celosvetového prieskumu Global Drug Survey.

Slovensko podľa tohto prieskumu nedopadlo vôbec až tak zle. Podľa prieskumu sa na dno pohárika častejšie pozerajú iné národnosti, než my. 

Prieskum zahŕňa 36 krajín a sledoval teda, kto sa koľkokrát do roka opije. Najhoršie dopadli Briti, tí sa opijú až 51,2x do roka. Nasledujú Američania, ktorí sa opijú v priemere 50,3x do roka a obyvatelia Kanady 47,9x. Do prvej desiatky sa dostali naši susedia z Českej republiky, ktorí sa opijú 36,8x do roka, a tým tromfli dokonca aj Fínov, o ktorých sa vie, že vodka im tam tečie z vodovodných kohútikov. 

TOP 10:

1. Veľká Británia

2. USA

3. Kanada

4. Austrália

5. Dánsko

6. India

7. Írsko

8. Mexiko

9. Česká republika

10. Fínsko

Svetový priemer sa zastavil na čísle 33, takže Slovensko za týmto priemerom zaostáva len málo, nakoľko sme sa v pití alkoholu umiestnili na 16. mieste. Priemerný Slovák sa tak opije 31,7x do roka.

A kde sa pije najmenej? Na posledných troch priečkach skončilo Nemecko, Portugalsko a Čile, kde sa obyvateľ opije len 16,4x do roka. 

Podľa prieskumu však ide o celkom pozitívne čísla – svet celkovo pije alkoholu menej, čo môže mať na svedomí práve vyrastajúca generácia, ktorej alkohol až tak nechutí.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame