Infospravy.sk Infospravy.sk

Skvelý nápad! Rakúsky cirkus namiesto živých  zvierat využíva ich hologramy
zdroj: facebook.com

Skvelý nápad! Rakúsky cirkus namiesto živých zvierat využíva ich hologramy

Circus Roncalli sa rozhodne oplatí vidieť naživo. Poviete si, že asi nie, nakoľko nechcete podporiť týranie zvierat pre zábavu ľudí. No tento cirkus je úplne iný, než všetky ostatné. Tam totiž žiadne zvieratá nenájdete!

Pre svoje vystúpenie využívajú len hologramy zvierat. 11 laserových projektorov vytvára výnimočnú šou v priestore, ktorá uchváti každého. Zaručene nikto necíti nedostatok autenticity, či úžasu. 

Mnoho ľudí ich nápad oceňuje, no nájdu sa aj takí, ktorí tvrdia, že "zabíjajú" pôvodnú myšlienku cirkusu. Pretože cirkus bez zvierat nie je žiadny cirkus. Im ale rozdielnosť názorov absolútne neprekáža, pretože dôležité je pre nich to, čo šíria a ukazujú medzi ľuďmi. Ich návštevníci odchádzajú s rovnakým, ak nie aj lepším zážitkom, než by sa pozerali na drezúrované zvieratá.

Cirkus mal zvieratá celkovo 9 rokov, neskôr sa rozhodli eliminovať ich počet a nechali si len kone. No aj tie už zo svojho vystúpenia vyradili a celkovo tak nepoužívajú už žiadneho živého tvora. Riaditeľ cirkusu tvrdí, že sa zbavili akéhosi stresu a určite svoje rozhodnutie neľutuje. Teraz je ich šou zameraná na poetické a akrobatické čísla, ktoré dopĺňajú hologramy živých zvierat. 

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame