Infospravy.sk Infospravy.sk

Vegánski rodičia vyhladovali svoju 2- ročnú dcérku takmer na smrť. Nemala zúbky, nevedela stáť a vážila ledva 5kg
zdroj: TASR/AP

Vegánski rodičia vyhladovali svoju 2- ročnú dcérku takmer na smrť. Nemala zúbky, nevedela stáť a vážila ledva 5kg

Hovorí sa, že podľa seba súdim teba. V tomto prípade to vzali rodičia holdujúci vegánstvu doslovne a takmer zabili svoje dieťa.

Manželský pár zo Sydney mal doma 19- mesačnú dcérku, ktorá vo svojom veku nemala žiadne zúbky, nevedela stáť na nohách a vážila ledva 5 kilogramov. 

Rodičia totiž dávali svojej dcérke stravu, v ktorej nebolo dostatok živín na jej vývin. Jedla len kúsky banánov, ryžu, zemiaky a tofu. Z dôvodu nedostatočného prísunu živín sa u dievčatka vyvinula takzvaná rachitída, a teda ochorenie kostí.

Celý prípad je ešte viac zaujímavý tým, že susedia ani len nevedeli o tom, že nejaké dieťatko majú. S dievčatkom nechodili von a nikomu o ňom nepovedali. Aj doteraz by to tak ostalo, keby nedostala záchvat a rodičia s ňou museli ísť do nemocnice. Tam si lekári mysleli, že sa pozerajú na 3- mesačné bábätko, nie takmer 2- ročné dievčatko. 

Lekári začali okamžite konať a kontaktovali príslušné úrady. Rodičom dieťatko odobrali a hrozí im až 5 rokov väzenia. Spomínaná dcéra má v aktuálnej dobe 3 roky. V súčasnej dobe sa u dieťaťa mala naopak vyvinúť obezita. Radostnou správou ale je, že už dokáže stáť, kráčať a povedať približne 20 slov.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame