Infospravy.sk Infospravy.sk

Zábava rómskych detí v osade: súťažia v hode šteniatkom, do psov strieľajú vzduchovkou
zdroj: facebook.com

Zábava rómskych detí v osade: súťažia v hode šteniatkom, do psov strieľajú vzduchovkou

Útulok pre psíkov Michalovce pred pár dňami zverejnil na svojom Facebooku informácie, z ktorých behá mráz po chrbte. Tieto pocity majú ale len ľudia, ktorí majú radi psíkov a nikdy by nedopustili niečo také, ako robia malé rómske deti v osade Angi Mlyn a Gerbova.

V týchto osadách je podľa pracovníkov útulku okolo 300 psov. Tie slúžia hlavne na zábavu mladšej generácii ich obyvateľov. „Viažu šteniatkam okolo krku šnúry, hádžu ich do vody alebo ich provokuje na zápasenie medzi sebou,“ popisuje celú situáciu na Facebooku pracovník útulku.

"Boli sme tam urobiť analýzu a odchádzali sme so zovretým žalúdkom, hnevom, zlosťou, smútkom, žiaľom, ale aj vierou, že nájdeme riešenie. A bohužiaľ aj s prepichnutými pneumatikami. Niektorí psy behajú von a sem tam dostanú nejaký kopanec, niektorí sa skrývajú za posteľou a skriňou, aby boli v, bezpečí a zrejme až za tmy vyjdú hľadať nejaké jedlo. Je tam aj veľa feniek s malými šteňatami, ktoré deti používajú na hranie – uviažu im povraz okolo krku, roztočia ich a súťažia, kto dohodí ďalej.“ 

Momentálne sa pracovníkom útulku podarilo zachrániť len pár psíkov. Ostatné podľa ich slov trpia chorobami, hladom a sú ubolení na tele i na duši. V niektorých prípadoch boli podané už aj trestné oznámenia a polícia by sa mala začať intenzívne  podieľať na riešení prípadu týrania psov v osadách. 

Útulok prosí verejnosť o pomoc, či už pre poskytnutie dočasného domova, alebo financií. Liečba týchto odchytených psíkov je veľmi náročná, nakoľko majú často vážne poranenia, ktoré si vyžadujú operačné zákroky. 

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame