Infospravy.sk Infospravy.sk

Ružomberčanky zvíťazili aj v Piešťanoch a sú krok od titulu
zdroj: TASR

Ružomberčanky zvíťazili aj v Piešťanoch a sú krok od titulu

Basketbalistky MBK Ružomberok zvíťazili v druhom finálovom zápase play off extraligy na palubovke Piešťanských Čajok 67:56. V sérii hranej na tri víťazné zápasy tak vedú 2:0. Tretí zápas je na programe v sobotu 20. apríla v Ružomberku.

Piešťanské Čajky - MBK Ružomberok 56:67 (35:39)
Rozhodovali: Tomašovič, Doušek, Holländer, TH: 14/11 - 12/11, trojky: 5:4, os. chyby: 18:20, štvrtiny: 20:19, 15:20, 12:16, 9:12, 950 divákov.     
stav série: 0:2   


Piešťanské Čajky:
Engelmanová 15, Thompsonová 12, Baburová 5, Jakubcová 5, Lubinová 4 (Mikulášiková 10, Matejčíková 2, Krč-Turbová 2, Hašková 1, Deptová 0, Dovčiková 0, Mihaljevičová 0)   

MBK Ružomberok:
Siksniuteová 20, Jefferyová 17, Ellenbergová 13, Jackovecová 10, Mištinová 4 (Stašová 3, Belušová 0, Janoščíková 0, Moravčíková 0, Ivančáková 0, Markovičová 0).      

Domáce hráčky začali lepšie, viedli 4:0 aj 8:4, ale hostky ešte v prvej štvrtine dokázali vyrovnať. Ako mimoriadne dôležitá pre ďalší priebeh sa ukázala druhá štvrtina. Aj do nej vstúpili lepšie domáce hráčky (26:21), ale ďalej už diktovali tempo Ružomberčanky. Čajky viackrát zlyhali v streľbe i defenzíve a v závere prvého polčasu prehrávali aj o 10 bodov (29:39).

Domáce basketbalistky však v úvodných minútach tretej štvrtiny stiahli manko, viedli aj 44:41, ale ani tento náskok nezúročili. Záver tretej desaťminútovky patril Ružomberčankám, ktoré si v poslednej štvrtine nenechali vziať náskok. Pred tretím zápasom sa tak dostali do vedenia 2:0 a v sobotu môžu doma rozhodnúť o titule.

Juraj Kucsa, tréner Piešťanských Čajok: "Naše hráčky dali do toho všetko, asi však rozhodla kvalita ružomberských legionárok, ktoré spravili správne rozhodnutia v čase, keď to bolo treba. My sme, žiaľ, nedali viaceré otvorené strely a mrzieť nás môže aj strata menšieho náskoku v tretej štvrtine. Som spokojný s tím, že hráčky do toho dali všetko, nechali tam srdce. Žiaľ, na víťazstvo to nestačilo. Ďakujem fanúšikom, ktorí nás povzbudzovali po celý zápas. Mrzí nás, že sme ich nepotešili víťazstvom."

Juraj Suja, tréner MBK Ružomberok: "V dôležitej tretej štvrtine sme síce prebrali kontrolu, ale domáce hráčky sa dotiahli a dostali sa aj do náskoku. Potom nám však vyšiel oddychový čas, dobre sme zareagovali a po šnúre viacerých získaných bodov sme si už náskok dokázali postrážiť. Domáce hráčky mali výborný vstup do zápasu, hrali agresívne, na hrane, ale ustáli sme to a nedovolili sme im ujsť do veľkého náskoku. Takticky sme zápas výborne zvládli."

Najnovšie z kategórie: Iné športy

Pozri viac

Odporúčame