Infospravy.sk Infospravy.sk

Neskutočnné! Sučka sa plavila 220 kilometrov od pobrežia. Zachránili ju poslednej chvíli!
zdroj: TASR/AP

Neskutočnné! Sučka sa plavila 220 kilometrov od pobrežia. Zachránili ju poslednej chvíli!

Tak toto je príbeh ako z filmu.

Pracovníci na ropnej plošine v Thajskom zálive vzdialenej takmer 220 kilometrov od pobrežia nemohli uveriť vlastným očiam, keď v diaľke zbadali na hladine mora psa. Akonáhle zaregistrovali, že sa blíži priamo k nim, zavolali na neho. Úbohý pes našťastie na pokojnom mori doplával až k plošine. Tam sa ukryl medzi rúrami a ťažiari okamžite spustili dole lano, aby ho dostali do bezpečia.

TASR/AP

Ukázalo sa, že ide o sučku, ktorá bola na pokraji síl a totálne deprimovaná. Muži pre ňu pripravili špeciálnu klietku, dali jej najesť, aj napiť a zavolali odborníkmi na pomoc. Potom, čo sa sučka aspoň trochu vzchopila a začala byť veselšia, odovzdali ju na inú loď, ktorá ju dopravila na prehliadku k veterinárom v južnom Thajsku. Khon Vitisak, ktorý fenku zachránil, nechápe, ako mohla zaplávať takú diaľku od brehu až k ich plošine. Uviedol, že ak o ňu nebude mať nikto záujem, rád by sa jej ujal.

Teraz sa o sučku starajú dobrovoľníci z thajskej charity Watchdog, ktorí stále netušia, či niekomu patrí, alebo je to tuláčka. Tak, či tak, bola už po niekoľkohodinovej plavbe v dobrej nálade a zdá sa, že je zdravá. 

TASR/AP
TASR/AP
TASR/AP

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame