Infospravy.sk Infospravy.sk

Colníci zhabali pašerákom vyše 2700 sloních klov
zdroj: TASR/AP

Colníci zhabali pašerákom vyše 2700 sloních klov

Čínska colná správa v pondelok oznámila, že zhabala vyše 2700 sloních klov v rámci zásahu proti pašerákom, ktorý označila za najväčší prípad tohto druhu v krajine za posledné roky. K zadržaniu slonoviny s hmotnosťou 6,8 tony došlo ešte 30. marca, uviedla tlačová agentúra AP.

Zakázaný tovar pašovala medzinárodná zločinecká skupina. Vo vyšetrovacej väzbe sa v súčasnosti nachádza 20 podozrivých osôb, dodali čínske orgány. Podľa vyhlásenia príslušného vládneho predstaviteľa Peking uplatňuje "politiku nulovej tolerancie, pokiaľ ide o pašovanie sloních klov, ako aj iných produktov z ohrozených druhov".  

Od začiatku tohto roka zachytili čínski colníci 7,7 tony slonovinových produktov v rámci vyšetrovania 53 prípadov. Ďalších 129 prípadov sa týkalo pašovania produktov z iných ohrozených zvierat vrátane šupín zo šupinavcov, žraločích plutiev a korytnačích pancierov.      

Slonovina zhabaná 30. marca pochádzala z Nigérie a iných afrických krajín. Prepravovaná bola cez niekoľko krajín, ukrytá v kontajneroch s drevom.

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Odporúčame