Infospravy.sk Infospravy.sk

Slovenskí hádzanári nestačili na Talianov ani v odvete a prišli o šancu na postup
zdroj: TASR

Slovenskí hádzanári prehrali v nedeľňajšom domácom stretnutí druhej fázy kvalifikácie ME 2020 s Talianmi 23:26. Slováci sú po štyroch odohratých zápasoch v 7. skupine bez bodu na poslednom štvrtom mieste a definitívne tak prišli aj o teoretickú šancu na postup na šampionát. Najbližšie sa predstavia opäť doma 12. júna proti Maďarsku a kvalifikáciu uzavrú o štyri dni neskôr v Rusku.

2. fáza kvalifikácie ME 2020 - 7. skupina - sumár:
Slovensko - Taliansko 23:26 (11:12)

Rozhodovali: Pandžič, Satordzija (obaja Bosna a Herceg.), 7 m hody: 2/2 - 3/2, vylúčení 3:3, 1400 divákov.
Zostava a góly SR:
Shejbal - Korbel, Petro, Prokop 3, Urban 1, Ďuriš 2, Briatka 4, Kováčech 4, Kalafut, Slaninka, Vallo, Macháč, J. Mikita 2, M. Mikita 7

Úvod prvého polčasu bol vyrovnaný. Skóre otvorili domáci, Taliani však vzápätí vyrovnali. Ani jeden z tímom sa nedostal do výraznejšieho náskoku. Záver polčasu však patril hosťom, ktorí si do druhého polčasu vypracovali tesné vedenie 12:11.

Po zmene strán pokračovali Taliani v tlaku. Slováci sa trápili v útoku a dovolili súperovi odskočiť na rozdiel šiestich gólov. Domáci sa však vzchopili a manko postupne zmazali. Napokon to Slovákom nebolo nič platné, keď im opäť nevyšiel záver, v ktorom nezachytili nástup Talianov a po prehre 23:26 prišli o možnosť postúpiť na ME.