Infospravy.sk Infospravy.sk

Krutý dôsledok globálneho otepľovania. Mrože sa vrhajú zo strmých útesov priamo do mora
zdroj: video

Krutý dôsledok globálneho otepľovania. Mrože sa vrhajú zo strmých útesov priamo do mora

Netflix si pre svojich divákov pripravil úchvatný 8-dielny seriál s názvom Our Planet. Určité momenty z tohto seriálu ale doslova trhajú srdce. Odvysielané už boli niektoré časti seriálu, no veľký rozruch spôsobila hlavne druhá časť, ktorá odhaľuje dôsledok globálneho otepľovania na život mrožov.

Mrože sa kvôli zníženej hladine ľadovcov nedokážu dostať naspäť do mora. Strmé skaly sú pre zvieratá jednoducho nezdolateľnou prekážkou. Za jej prekonanie platia privysokú cenu. Vrhajú sa zo strmých útesov priamo do mora, no len máloktorý tento skok prežije. 

Režisérka Sophie Laufner a kameraman Jamie McPherson sa zhodli, že išlo o ich najhorší a najkrutejší zážitok z natáčania.

Odborníci ale nie sú z dokumentu veľmi nadšení. Tvrdia, že tvorcovia len manipulujú s citmi divákov a vytvárajú zbytočnú senzáciu. Kým dokumentaristi tvrdia, že za zvláštnym správaním mrožov sú klimatické zmeny, odborníci hovoria, že je to nezmysel. Podľa nich mrože na vysoký útes vyhnalo nebezpečenstvo v podobe väčšieho predátora.

Moment, kedy sa potom vrhnú z útesu do mora, je spôsobený ich hladom, slabým zrakom a nemotornosťou. Sophie Lanfear ale tvrdí, že štáb mal na mrože dobrý výhľad a určite nešlo o prípad ohrozenia iným predátorom.

zdroj: 9gag.com

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame