Infospravy.sk Infospravy.sk

Gillette má kampaň, ktorú ľudia odsudzujú, aj jej tlieskajú. Sú pre nich dôležité ženy akýchkoľvek tvarov
zdroj: instagram.com

Gillette má kampaň, ktorú ľudia odsudzujú, aj jej tlieskajú. Sú pre nich dôležité ženy akýchkoľvek tvarov

Gillette jednoducho vie ako na to. Veľmi radi svojimi kampani rozdeľujú ľudí na dva tábory.

Len nedávno sa im to podarilo reklamou namierenou na mužov. Propagovali ňou spôsob, ako by sa mali muži správať v modernom svete. Značka ňou chcela upozorniť na toxickú maskulinitu, ktorú si možno veľa mužov ani neuvedomuje. 

Teraz sa zamerali na ženy, na ženy akýchkoľvek tvarov a veľkostí. Je jedno koľko žena váži, musí si uvedomovať svoju vlastnú hodnotu a musí si vážiť samú seba. Nikto predsa kvôli svojmu vzhľadu nemusí sedieť zahanbený v kúte. 

Značka sa spojila s blogerkou Glitter + Lazers, ktorá podľa nich najlepšie vystihuje to, čo chceli kampaňou povedať. Žije naplno, má rada svoje telo a neriadi sa žiadnymi pravidlami hovoriacimi o tom, ako by mala svoju postavu ukazovať.

Toto bolo to pekné, no samozrejme, že sa pod príspevkom začali kopiť pozitívne, aj negatívne komentáre. Mnohí blogerke tlieskali za jej nadhľad a odvahu, no mnohí nechápali zmyslu reklamy. 

Ľudia sa obávajú, že propagácia takéhoto tela bude negatívne vplývať na mládež. 

Zamýšľali sa aj nad tým, či je v poriadku, že sa veselo kritizujú modelky Victoria's Secret za to, že sú príliš chudé, a to nikomu nevadí, no keď niekto skritizuje rozmernejšiu ženu, hneď je oheň na streche.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pre ženy

Pozri viac