Infospravy.sk Infospravy.sk

NASA hľadá človeka, ktorý bude 90 dní len spať. Zarobí si 16 500 €
zdroj: pixabay.com

NASA hľadá človeka, ktorý bude 90 dní len spať. Zarobí si 16 500 €

Aj vy stále hľadáte to správne pracovné miesto? Job, ktorý vás bude baviť, a za ktorý dostanete slušne zaplatené? Tak možno tu pre vás takú ponuku máme, ak patríte k tým, čo by najradšej celý svoj život riadili z pohodlia svojej teplej postele.

Odborníci tvrdia, že by sme mali spať tak 7-8 hodín denne, aby si naše telo aj myseľ oddýchli a plnohodnotne po zobudení fungovali. Dnešná uponáhľaná doba to však veľmi nepodporuje a často sme radi, keď si zdriemneme skutočne na pár hodín.

NASA možno tento problém vyrieši. Hľadá totiž človeka, ktorý sa bude presne 89 dní venovať len spánku. Teda 60 dní vybraní šťastlivci strávia v posteli a ostatné dni sa budú pripravovať na návrat do reality. 

Pýtate sa prečo a načo? Dôvod je jednoduchý. NASA chce zistiť, ako telo človeka reaguje za rôznych okolností na stav beztiaže. Aby astronautom na misii zabezpečili čo najlepšie podmienky, potrebujú dobrovoľníkov, ktorí budú ochotní testovanie prespať. Taký astronaut musí často stráviť celé dni v jednej polohe, v raketopláne nemá veľa miesta na pohyb.

Vyzerá to možno jednoducho, no samozrejme, že je v tom háčik a možno dosť veľký. Ľudia sú totiž zvyknutí, že sa po prebudení postavia, dajú si kávu, sprchu... Pri tejto práci to však možné nebude. Účastníci výskumu budú ubytovaní v jednej miestnosti, kde bude konštantná teplota. Počas 60-dňového obdobia ležania sa všetko robí v horizontálnej polohe: jedenie, sprchovanie, či toaleta.

Ak sa skúmaným ľuďom nebude chcieť práve spať, tak budú môcť sledovať televíziu, čítať knihy, či absolvovať nejaký vzdelávací on-line kurz.

Nevieme prečo, ale NASA v spolupráci s Nemeckým leteckým a kozmonautickým centrom hľadá na tento výskum len zdravé ženy vo veku od 24 do 55 rokov. Tak ako? 16 500 eur za 3 mesiace leňošenia nie je zlá ponuka...

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame