Infospravy.sk Infospravy.sk

Dvojica kamarátov objavuje prastaré kmeňové "formy cvičenia", aby zistili, že dnešné fitká sú k ničomu
zdroj: Viasat Explore

Dvojica kamarátov objavuje prastaré kmeňové "formy cvičenia", aby zistili, že dnešné fitká sú k ničomu

Cvičenie v posilňovniach, krásne dokonalé telá, to je akýsi trend dnešnej doby. Všetci sa bezhlavo ženú za akýmsi ideálom krásy, ktorý nám vtláčajú do hláv médiá, či influenceri.

Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, že keď sa posadíte pred televíziu, zapnete si dokumentárny seriál o rôznych kmeňoch a vzdialených civilizáciách, že sa nepozeráte na žiadne obézne telá? Takýto obyvatelia žijú vo svojom prirodzenom prostredí a sú s ním spätí. Príroda im dáva potravu, aj pohyb, vďaka ktorému sa udržiavajú v kondícii. 

Chlapík menom Joel Dommett je fanatik do cvičenia. Všade, kam prišiel sa chvastal, koľko urobí kľukov, zdvihov, či drepov. Je toto vôbec správne a prirodzene?

Na to, aby Joel zistil, či sú momentálne trendy v životnom štýle ľudí vôbec správne, sa musel vrátiť v čase, a to doslovne! Na svoju cestu objavov od Mexika po Mongolsko vzal aj svojho kamaráta komika Nisha Kumara.

Dohromady navštívili 6 rôznych komunít, kde si vyskúšali skutočne rôznorodé formy cvičení, ako napr. beh cez hory, či 24- hodinovú ochranu dobytka. Joel testoval sám na sebe, či udrží tempo života s miestnymi. A mal čo robiť.

Jeho kamarát sa zameral skôr na kultúru a jedlo, pretože aj tie môžu za to, ako ľudia v týchto komunitách vyzerajú.

Pripojili sa k masajským bojovníkom v Afrike, kmeňu Tagbanua na Filipínach, ľuďom Xavante v brazílskom dažďovom pralese, šaolinským mníchom, kmeňu bežcov v mexickom kaňone, či mongolským nomádom. 

Na Viasat Explore budete môcť od 14. apríla sledovať ich cestu, resp. skúšku vytrvalosti v dokumente- Tribal bootcamp resp. “Intenzívny kmeňový tréning”

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame