Infospravy.sk Infospravy.sk

Farmári ohlásili ďalší protest, do Bratislavy dorazia na koňoch
zdroj: TASR

Farmári ohlásili ďalší protest, do Bratislavy dorazia na koňoch

Farmári to myslia vážne a chystajú sa na ďalší protest. Do Bratislavy by mali v piatok pricválať na koňoch.

19. februára sa konala rozsiahla návšteva malých a stredných farmárov, lesníkov, či geodetov, ktorí sa stretli na rokovaní o problémoch s členmi vlády.

Keďže neboli s jeho výsledkami spokojní, prešli do ostrého štrajku. Farmári zablokovali výjazd z Mosta SNP a neskôr rozhádzali maštaľný hnoj pred budovou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR a Pôdohospodárskej platobnej agentúry. 

Týmto to ale nekončí. Pondelok 25.3.2019, Iniciatíva poľnohospodárov vyráža z centrály v Gyňove - Hospodársky dvor Gyňov, na protestnú jazdu na koňoch, smer Bratislava. Cieľom protestnej jazdy je vyzývať občanov k podpísaniu petície na odvolanie ministerky Matečnej.Ďalším cieľom tejto protestnej jazdy je vyzvať občanov na verejné zhromaždenie, ktoré sa uskutoční 29.3. 2019, t.j. piatok, v čase 17:00 hod. pred Úradom vlády.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac

Odporúčame