Infospravy.sk Infospravy.sk

Príbeh maturanta obletel Slovensko! Na skúšku dospelosti šliapal 115 km na bicykli
zdroj: video

Príbeh maturanta obletel Slovensko! Na skúšku dospelosti šliapal 115 km na bicykli

Minulý týždeň sa niesol v duchu písomnej skúšky dospelosti. Na maturitu zo slovenského jazyka sa chystal aj Popradčan Jaroslav Stupák. Ten si však na cestu do školy zvolil nevšedný dopravný prostriedok.

Jaro je študentom Strednej súkromnej umeleckej školy filmovej v Košiciach. Áno, dobre počujete, v Košiciach. Tie sú od Popradu vzdialené pekných pár desiatok kilometrov. Jaro sa ale rozhodol, že sa tam dopraví na bicykli. 

Poviete si, to bol skutočne hlúpy nápad a Jaro asi nemá všetkých pohromade. No on to má v hlave usporiadané až veľmi dobre. 19- ročný mladík vlani v Bratislave absolvoval inteligenčné testy, ktoré ukázali, že jeho IQ má výnimočnú hodnotu 144. Wikipédia pri rozdelení kategórií inteligenčného kvocientu pri číslovke vyššej ako 140, hovorí ako o kategórii géniov.

Vráťme sa ale k jeho ceste. Jaro si privstal a na maturitu sa vybral za tmy o 3 ráno. Vypočítal si, že na každých 20 kilometrov má približne hodinu, a tak do školy dorazil okolo ôsmej hodiny. Všetko teda pekne stihol. Pýtate sa, prečo to spravil? Na to má jednoduchú odpoveď: „Povedal som si, že maturita je predsa rovnaká ako akákoľvek iná obyčajná skúška, o nič ťažšia, ani ľahšia. Takýmto spôsobom som to chcel ukázať aj druhým, aby maturita nebola len o strese, ale aj o zábave.“

Celú túto svoju strastiplnú cestu zaznamenal na video. To už zverejnil na YouTube s krátkym popisom: "Pár dní pred maturitou mi napadol skvelý nápad, prísť na maturitu na bicykli.. z Popradu do Košíc.. 115 kilometrov!"

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame