Infospravy.sk Infospravy.sk

Polícia po streľbe v Utrechte pátra po mužovi narodenom v Turecku
zdroj: TASR/AP

Polícia po streľbe v Utrechte pátra po mužovi narodenom v Turecku

Holandská polícia zverejnila fotografiu v Turecku narodeného muža, po ktorom pátra v súvislosti so streľbou v električke v Utrechte, ktorá si vyžiadala jedného mŕtveho a niekoľkých zranených.

"Polícia vás žiada, aby ste si dávali pozor na 37-ročného Gokmana Tanisa (narodeného v Turecku) v súvislosti s incidentom z tohto rána," uviedla utrechtská polícia na Twitteri. "Nepribližujte sa k nemu," dodala polícia.

Holandský protiteroristický koordinátor Pieter-Jaap Aalbersberg predtým informoval, že prebieha rozsiahla policajná operácia s cieľom zatknúť ozbrojenca.

Úrady vyzvali obyvateľov mesta, aby nevychádzali z budov. Pred jedným z obytných blokov neďaleko miesta činu sa zhromaždili ťažko ozbrojení príslušníci protiteroristických zložiek.

Holandský protiteroristický úrad zvýšil v provincii Utrecht stupeň ohrozenia na najvyšší možný. V dôsledku pátrania je v mimoriadnej pohotovosti holandská vojenská polícia, a to na letiskách v krajine a v dôležitých budovách, informovala agentúra AP.

"Páchateľ je stále na úteku. Teroristický motív sa nedá vylúčiť," uviedol protiteroristický koordinátor Pieter-Jaap Aalbersberg.

Podľa holandskej tlačovej agentúry ANP si streľba vyžiadala najmenej jednu obeť. APN uviedla, že obeť ležala úplne prikrytá na koľajniciach medzi dvoma vozňami.

Polícia skúma možný "teroristický motív" tohto útoku. Podľa televíznej stanice Sky News spustil ozbrojenec streľbu v električke a potom ušiel.

Nemecká polícia uviedla, že sprísnila kontroly na hranici s Holandskom. Monitoruje nielen diaľnice, ale aj menšie priechody, ako aj železničné trate. Nemecké orgány mali pátrať po červenom Renaulte Clio, ale neskôr im oznámili, že toto vozidlo objavili opustené v Utrechte.

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Odporúčame