Infospravy.sk Infospravy.sk

PRI STREĽBE V UTRECHTE ZAHYNULA 1 OSOBA A  VIACERO ĽUDÍ UTRPELO ZRANENIA
zdroj: TASR/AP

PRI STREĽBE V UTRECHTE ZAHYNULA 1 OSOBA A VIACERO ĽUDÍ UTRPELO ZRANENIA

Streľba v električke v holandskom Utrechte si vyžiadala v pondelok najmenej jednu obeť. Informovala o tom holandská tlačová agentúra ANP s tým, že obeť leží úplne prikrytá na koľajniciach medzi dvoma vozňami. Správu o obeti zatiaľ oficiálne nepotvrdili, uviedla agentúra AFP.

Polícia skúma možný "teroristický motív" tohto útoku. Podľa televíznej stanice Sky News spustil ozbrojenec streľbu v električke a potom ušiel.   

Holandský premiér Mark Rutte označil situáciu za "veľmi znepokojivú".

TASR/AP

Miestne médiá informovali, že na miesto prišla protiteroristická polícia a v akcii bolo niekoľko záchranárskych vrtuľníkov. Nie je  známe, koľkých odviezli do nemocníc. K streľbe došlo na námestí mimo centra mesta. Električkovú dopravu v oblasti pozastavili a okolie uzatvorili.      

Jeden zo svedkov povedal pre RTV Utrecht, že počul niekoľko výstrelov a videl na zemi ležiacu ženu kričiacu: "Nič som nespravila."      

Policajný hovorca Joost Lanshage po útoku informoval, že "v električke padlo niekoľko výstrelov a niekoľko osôb utrpelo zranenia". Polícia zatiaľ nikoho nezatkla a strelec je na úteku.

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Odporúčame