Infospravy.sk Infospravy.sk

Na Netflix prichádza seriál o zmiznutí malej Maddie - dievčatka, ktoré už 12 rokov nikto nevidel
zdroj: TASR/AP

Na Netflix prichádza seriál o zmiznutí malej Maddie - dievčatka, ktoré už 12 rokov nikto nevidel

Jedným z najznámejších prípadov nezvestných detí na svete sa v posledných rokoch stalo britské dievčatko Madeleine McCannová. Stratilo sa 3. mája 2007, krátko pred svojimi štvrtými narodeninami počas pobytu v portugalskom regióne Algarve.

letovisko Praia da Luz, miesto zmiznutia dievčatka (foto: TASR/AP)

Jej rodiča boli v tom čase s priateľmi na večeri v neďalekej reštaurácii. Prípad vyvolal obrovský záujem médií a po dievčatku sa viedlo celosvetové pátranie.

Rodičia dievčatka boli štyri mesiace po zmiznutí Madeleine označení portugalskou políciou za hlavných podozrivých, avšak v roku 2008 ich zbavili podozrení a portugalský prokurátor neskôr uzavrel prípad pre nedostatok dôkazov.

rodičia Kate McCannová a Gerry McCann (foto: TASR/AP)

Britská polícia ale v roku 2013 začala vlastné vyšetrovanie zmiznutia malej Madeleine McCannovej a chce vypátrať 38 "záujmových osôb", ktoré sú v prípade podozrivé. 

Prípad zmiznutia opísal v knihe detektív Gonçalo Amaral. McCannovci ho však zažalovali a jeho kniha nemohla byť zverejnená. Zriadená bola aj webová stránka venovaná nezvestnej.

Po rokoch pátrania sa na televízne obrazovky dostane dokument, ktorý sa bude snažiť do prípadu vniesť viac svetla. Osemdielny dokumentárny seriál odštartoval na Netflixe už 15. marca 2019. Tvorcovia sľubujú, že ponúkne detailný pohľad na vyšetrovanie zmiznutia dievčaťa a jedinečné spracovanie faktov prípadu.

Dokument sa však nezaobišiel bez kontroverzií. Rodičia Madeleine, Kate a Gerry, sa odmietli na projekte zúčastniť.

Toto je trailer k seriálu, ktorý spustil aj vlnu odporu, pretože si mnohí myslia, že by mohol negatívne ovplyvniť prebiehajúce vyšetrovanie. 

zdroj: youtube.com

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame